Aký bol skutočný Drakula?

drakulaGrófa Dakulu pozná asi človek každej vekovej kategórie. Jeho meno bolo už toľkokrát omieľané vo filmoch a knihách, že by ho mali poznať všetky generácie. Dnes však už vieme aj to, že okolo jeho osoby vzniklo veľa dohád, poloprávd, nejasností a mýtov. Niečo máličko sme už o tejto problematike písali aj v článku Bram Stoker a nezabudnuteľný Drakula. Dnes sa chceme zamerať na 5 faktov, ktoré možno o skutočnom Drakulovi (vladovi Tepešovi) neviete. 

Drakula = syn draka

Drakula sa narodil v zime roku 1431 v Transylvánii (oblasť dnešného Rumunska). Jeho otec bol príslušníkom Dračieho rádu, a preto dostal priezvisko Dracu, čiže drak. Pri svojom nástupe na trón (vo veku dvadsaťpäť rokov) získal titul Draculaea, čo znamená „syn draka„.

Bičovaný a mučený

Ako mladý prežil niekoľko rokov v tureckom zajatí, kde bol často bičovaný a mučený za to, že bol tvrdohlavý a nechcel sa podvoliť svojim tureckým väzniteľom. Tu sa tiež prvýkrát stretol s nabodávaním na kôl ako spôsobom popravy, ktorý si neskôr veľmi obľúbil.

Ľudí nechával zaživa napichnúť na koly

Gróf Drakula, ako ho neskôr začali ľudia nazývať, krv nesal, no nemôžeme poprieť, že ju miloval. Tisíce ľudí nechával zaživa napichnúť na koly a to tak, že im drevené palice prechádzali celým telom!

Zabil až 100.000 ľudí

Celé okolie zamoril neznesiteľný zápach šíriaci sa z tisícok rozkladajúcich sa mŕtvol. Drakula si nechal pozvať ku stolu návštevu. Pokiaľ táto návšteva prejavila nad zápachom slabosť, nemilosrdne ju prepichol.

Hrobka, v ktorej mal byť pochovaný, bola prázdna

Po jeho smrti sa rozšírili legendy, že z Drakulu sa stal upír. A celé to mal znásobiť aj Stokerov román, ktorý sa však pravdepodobne vôbec nemusel touto osobnosťou inšpirovať. Historici tvrdili, že Drakula je pochovaný v hrobke v kláštore na ostrove Snagov uprostred rovnomenného jazera, štyridsať kilometrov od Bukurešti. Oficiálne otvorenie hrobky v roku 1931 však iba prilialo olej do ohňa ľudových legiend, pretože hrobka bola prázdna. Našli sa v nej len zvieracie kosti a staré rumunské nádoby.

Áno, takýto bol ten smrteľne nesmrteľný Drakula. Možno ohavnejší ako upír, možno iba muž svojej doby. 

Autorka: Simona Sagová

Zroj: listverse.com

Obrázok: unexplainedmonsters.com

Pridajte komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.