Antická atómová bomba

Atómová bomba. Zbraň, ktorú podľa historických prameňov vynašli Spojené štáty v roku 1945. Najnovšie dôkazy ale hovoria, že atómovú bombu poznali a použili už civilizácie žijúce 10 000 rokov pred Kristom.

To, že boli naši predkovia vyspelejší, ako sme si zo začiatku mysleli, už nie je žiadnym tajomstvom. Historici a vedci si stále nevedia vysvetliť mnoho zvláštností spojených so starými civilizáciami. Ako to, že dokázali postaviť pyramídy? Ako to, že tak dokonale poznali vesmír a mali prehľad o všetkých vesmírnych telesách? V posledných rokoch k týmto zvláštnostiam pribudla ďalšia – antická atómová bomba.

Mesto Mohen-jo-Daro objavené v roku 1922 v Pakistane je jedným z dôkazov, že možno už civilizácie žijúce dávno pred nami poznali atómovú bombu. Toto mesto bolo postavené v 26. storočí pre Kristom. Tehly na všetkých domoch sú roztavené do jedného smeru, čo jasne naznačuje výbuch bomby. Na mieste sa našlo mnoho tiel, vyše 44 ľudí bolo vtlačených do zeme. Nájdené boli dokonca aj pozostatky matky, otca a dieťaťa, ktorí sa držali za ruky a ležali na zemi. Všetky kostry boli tak ako celé územie mesta Mohen-jo-Daro silne rádioaktívne. To je ďalším dôkazom prítomnosti bomby.

V indickom kraji Rajasthan vláda už dlhší čas pozorovala zvýšený výskyt rakoviny. Po tom, čo to dala prešetriť vedcom, zaznamenali v ňom vysokú rádioaktivitu. Následne oblasť bola uzavretá a uskutočnilo sa tu množstvo výskumov. Odborníci sa zhodli, že na tomto mieste pred 8 až 12 tisícmi rokmi nastal atómový výbuch s takou ničivou silou ako v Nagasaki.

Viacero dnešných historikov nás dokonca presviedča, že niektoré púšte sú výsledkom dávnej atómovej vojny. Historik Kisari Mohan Ganguli tvrdí, že v indických spisov nájdeme mnoho popisov, ktoré dokazujú prítomnosť bomby už v tých časoch. Staroindický epos Mahábhárata, ktorý sa pripisuje legendárnemu autorovi Vjásovi obsahuje verše, ktoré dokonale opisujú atómový výbuch. Do časov bombardovania Hirošimy a Nagasaki si moderné ľudstvo ani nevedelo predstaviť skazu takých rozmerov.

Medzi ďalšie dôkazy patrí kráter s priemerom vyše dvoch kilometrov nájdený pri meste Bombaj. Nenašli sa tu žiadne stopy po asteroide, a tak sa mnoho vedcov zhodlo na tom, že na mieste musela v minulosti vybuchnúť bomba. Americký bádateľ William Walker zas našiel pozostatky starovekého mesta v Údolí smrti. Po celom území môžeme nájsť obrysy budov a ulíc, ktoré sú z južnej strany roztavené. Zozačiatku to Walker pripisoval žeravej sopečnej láve, až neskôr sa zistilo, že v blízkosti nebola nikdy žiadna sopka. Otázka teraz znie, ako to, že sa toto staré mesto roztavilo?

Drobných dôkazov, ktoré ukazujú na prítomnosť atómovej bomby je samozrejme viac. Zostáva na nás, či tomu budeme veriť. Každopádne, aj najväčší skeptici musia súhlasiť s tým, že naši predkovia museli byť omnoho vyspelejší, ako sa zdalo a dôkazy o prítomnosti bomby to len znásobujú…

Autor: Dávid Baránek

Zdroj: metheorit.cz, theextinctionprotocol.wordpress.com, mysteria.sk

Obrázky: blogs.thenews.com.pk , carienvermaakhistory.wordpress.com 

Pridajte komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.