Film o dešifrovaní Machu Picchu

Na webe Magistra História už bolo predstavených mnoho filmov, a to z rôznych období histórie. Dnes sa zoznámime s jedným, ktorý zachytáva dejiny juhoamerických civilizácií. Dešifrování Machu Picchu alebo len Machu Picchu (originálny názov National Geographic: Machu Picchu Decoded) bol vyrobený v roku 2009.

machu-picchu

Skalné mesto Machu Picchu patrí medzi najväčšie monumenty v Južnej Amerike. Nachádza sa v dnešnom Peru, kde v minulosti ležala ríša Inkov. Dodnes nás uchvacuje svojou monumentálnosťou a aj samotným miestom, kde bolo postavené (v ťažko prístupnom horskom sedle v Peruánskych Andách, v nadmorskej výške 2430 metrov).

Ako názov napovedá, daný dokument sa na základe najnovších výskumov snaží odhaliť staré tajomstvá, ako napríklad účel, pre ktorý bolo mesto vystavané, kto ho dal vystavať a podobne. Spomínajú sa tu napríklad omyly objaviteľa Hirama Binghama (hľadal stratené inkské mesto Vilcabamba). Na základe rozboru archeologických nálezov a na základe kroniky napísanej otcom Bernabe Cobem sa diváci v závere dokumentu dozvedia podrobnosti o tomto meste.

Ak patríte k ľuďom, ktorých fascinujú predkolumbovské civilizácie a ich stavebné diela, tak si tento film určite pozrite. Neoľutujete.

____________

Film odporúča: Tomáš Karľa

Obrázok: i.ytimg.com/vi/fcaq71PE5xs/maxresdefault.jpg

Pridajte komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.