James Cameron vás presvedčí, že v súvislosti s Titanikom je stále o čom hovoriť

Titanik, napriek tomu, že sa táto loď potopila v roku 1912, jej osud stále fascinuje mnohých. Do dnešnej doby sa veľa o nej popísalo a veľa natočilo. Najznámejším snímkom bol asi rovnomenný film režiséra Jamesa Camerona z roku 1997 s Leonardom DiCapriom a Kate Winsletovou v hlavných úlohách. V roku 2017 zas vznikol v dielni National Geographic zaujímavý dokument Titanic: 20 Years Later with James Cameron, známy aj pod českým názvom Titanik: 20 let poté s Jamesem Cameronem.

Cieľom filmu je konfrontácia námornej katastrofy s najnovšími poznatkami. James Cameron preskúma nanovo s tímom odborníkov potopenie Titaniku, spúšťanie člnov a vyspovedá aj zopár potomkov preživších (pravnuka Isodora a Idy Strausocov, ako aj pravnučku Johna Jacoba Astora). Dozvieme sa zaujímavé detaily z natáčania a taktiež, čo vo filme Titanik zodpovedalo skutočnosti a čo autori upravili. Priestor tu dostane aj Robert D. Ballard, človek, ktorý objavil v roku 1985 vrak lode. Celkoví idea spracovania dokumentu sa nedá ináč ako nepochváliť. No treba spomenúť aj jednu chybičku, ktorou je skutočnosť, že bol natočený iba jeden diel, a to v dĺžke 45 minút. Veď pri potopení sa stalo aj mnoho iných vecí, ktoré by sa zišlo preskúmať (nielen potopenie ako také  a spúšťanie člnov).

Určite však neoľutujete, keď si tento dokumentárny film pozriete. Jedine, čo vás bude mrzieť, je spomínaná dĺžka.

____________

Film hodnotí: Tomáš Karľa

Obrázok: assets-natgeotv.fnghub.com/Shows/74901.jpg

Pridajte komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.