Nacistické ženy – sadistické beštie (1. diel)

Mená ako Josef Kramer, Rudolf Höss alebo Theodor Eicke sa počas nacistického režimu stali synonymom pre utrpenie a krutosť. Avšak aj mnohé ženy slúžiace nacistickému režimu vzbudzovali vo väzňoch strach, a to možno väčší ako v nich dokázali vyvolať muži. Z 37-tisíc dozorcov SS, ktorí dennodenne participovali na utrpení, mučení a smrti internovaných osôb, bolo približne 10 % žien. V seriáli Nacistické ženy – sadistické beštie prinášame príbehy tých „dám“, ktorým by krutosť a nasadenie, s akými sa tejto práce chopili, mohli závidieť aj ich mužské náprotivky. Jednou z takých žien bola aj Ilse Koch, Ilse-Kochktorá opitá mocou svojho muža realizovala zvrátené chúťky na nevinných ľuďoch.

Ilse Koch, alebo ak chcete Bosorka z Buchenwaldu, sa narodila 22. 9. 1906 v Drážďanoch. O jej detstve a mladosti sa toho veľa nevie. Ešte predtým, ako sa v roku 1937 vydala za Karla Kocha, pracovala v Koncentračnom tábore Sachsenhausen.

Karl Koch bol veliteľom Koncentračného tábora Buchenwalde a neskôr Majdanek. Manželova pozícia jej umožnila uspokojovať svoje sadistické chúťky. Bola známa tým, že mučenie väzňov a obscénne správanie jej prinášali obrovskú radosť a zábavu. Jej najzvrátenejšou záľubou bolo to, že väzňov hneď po príchode skontrolovala, či nemajú nejaké zaujímavé alebo atraktívne tetovanie, či iný pozoruhodný znak na koži. Týchto jedincov potom zabila a stiahla z nich kožu, ktorú využila na výrobu tienidiel na lampy, obaly na knihy alebo iné predmety do domácnosti. Podľa niektorých svedectiev bola jej najväčšou pýchou kabelka z ľudského mäsa. Počas súdneho pojednávania jej dokázali podnecovanie mučenia medzi väzňami a nútenie k tomu, aby jeden druhého znásilňovali pred jej očami. Popritom všetkom sa jazdenie na koni po tábore a bitie väzňov z roztopaše, ktorému tiež holdovala, môže zdať ako nevinný koníček.

V roku 1943 ju šťastie opustilo a spolu s manželom ju zadržali pre spreneverenie peňazí. Karl Koch bol tak nenásytný a skorumpovaný, že samotní nacisti ho obvinili a popravili. Ilse síce zbavili obvinenie a oslobodili, ale po zatknutí Spojencami a obvinení zo spoluúčasti na zverstvách páchaných v tábore Buchenwald bola odsúdená na doživotie. Ilse Koch ukončila svoj život 1. 9. 1967 obesením v ženskej väznici Aichach.

V súčasnosti je ťažké hodnotiť, či bola Ilse Koch produktom nacistickej ideológie a antisemitizmu, či sa stal holokaust príležitosťou na uspokojenie jej chúťok.

_____________

Autorka: Lenka Levarská

Zdroje

history.ucsb.edu/faculty/marcuse/classes/33d/projects/naziwomen/ilse.htm

listverse.com/2012/10/30/10-female-concentration-camp-guards/

Obrázok: cdn.gothic.life/wp-content/uploads/2015/10/Ilse-Koch-1906-1967-The-Bitch-of-Buchenwald.png

Pridajte komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.