Najkrajšie hrady z krajiny Loch Ness príšery

Škótsko je známe svojou pestrou históriou. Panovali tu rôzni králi, odohralo sa tu mnoho bitiek a je to tiež krajina bohatá na majestátne hrady a zámky. Už sme Vám predstavili rôzne utešené stavby sveta, ktoré sa podarilo zachovať až do súčasnosti. Dnes si Magistra História dovolila vybrať tie najväčšie a najkrajšie skvosty, ktorými sa pýši práve krajina známa svojou Loch Ness príšerou, gajdami či kiltom. 

Braemar Castle

O tomto hrade sa povráva, že na ňom sídli niekoľko duchov. Ako dôkaz sa nájde aj pár návštevníkov, ktorí ich vraj videli na vlastné oči, či dokonca počuli krik dieťaťa. Braemar bol postavený grófom z Maru v roku 1628 a slúžil ako poľovnícky zámok, pevnosť a taktiež rodinné sídlo. Teraz patrí klanu Ferghuson, ktorí ho prenajímajú charitatívnej nadácii.

breamer

Drum Castle

Útulné dielo architekta Richarda Cementariusa, ktoré stojí v blízkosti dedinky Drumoak v Aberdeenshire. Je to jeden z najstarších hradov v Škótsku. Drum Castle bol darovený kráľom Róbertom the Bruce (v roku 1323) Williamovi de Irwynovi.

drum

Dunvegan Castle 

Hrad je významný tým, že je najdlhšie nepretržite obývaným sídlom v Škótsku, a to presne 800 rokov. Stojí jeden a pól míle od mesta Dunvegan, presnejšie na jedinečnom ostrove Skye. Prvýkrát bol turistom sprístupnený v roku 1933 a zavítalo naň aj mnoho významných ľudí (kráľovná Alžbeta II., japonský cisár Akihito alebo sir Walter Scott).

dunvegan

Balmoral Castle

Ďalší prekrásny hrad pochádzajúci z oblasti Aberdeenshire. Vznikol už v 14. storočí a v 17. storočí sa kúpou dostal do vlastníctva manžela kráľovnej Viktórie. Takto sa stal letným sídlom britskej kráľovskej rodiny a často tam zavíta aj kráľovná Alžbeta II.Balmoral Castle zaberá až 20.000 hektárov. Je veľmi obľúbený a ročne ho navštívi viac ako 80.000 návštevníkov.

balmoral

Autorka: Nela Juričová

Zdroj: dromedar.topky.sk, visitscotland.com, nts.org.uk

Obrázky: everyculture.com, studyinaberdeen.wordpress.com, kennethallenphoto.wordpress.com, infozauk.com

Pridajte komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.