Nemecký dokument Hitlerov Norimberg

hitlerMagazín Magistra História si dnes pre svojich čitateľov pripravil tip na nemecký dokument. Hitlerův Norimberk (originálny názov Führer Cult and Megalomania) vznikol v roku 2011.

Norimberg bol tzv. ,,duchovným centrom“ nacistického hnutia. Taktiež bol miestom, kde boli vyhlásené neslávne Norimberské zákony.

Film sa zameriava hlavne na komplex, kde sa konali zjazdy nacistov (Zepelinovo pole, Luipoltdova aréna, Lupoldtovo pole), a na Hitlerove megalomanské plány. Najväčším pokladom filmu je však množstvo dobových záberov (v mnohých prípadoch dosť vzácnych) z výstavby daného areálu. Okrem iného tu vystupuje aj pamätník Reinhold Schwiddessen, človek, ktorý sa zúčastnil jedného zo zjazdov, ako člen Ríšskej pracovnej služby.

Aj keď sa v tomto filme rieši iba pomerne okrajová časť nemeckej histórie, určite stojí za pozretie. Je krásnou ukážkou dobových megalomanských plánov, ktoré nakoniec (a našťastie) neboli nikdy zrealizované v plnom rozsahu.

Film si môžete pozrieť TU

____________

Film odporúča: Tomáš Karľa

Obrázok: i.ytimg.com/vi/YnHeX4OHIqo/hqdefault.jpg

Pridajte komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.