Novinka zo Slovartu: „Z Prešporku do Soľnohradu“


  Tlačová správa Vydavateľstvo Slovart začiatkom decembra vydalo  prepracované a doplnené slovenské vydanie pôvodne rakúskej publikácie autorov Dr. Roberta Hofrichtera zo Salzburgu a Petra Janovičeka z Bratislavy.
Medzinárodný knižný projekt „Z Prešporku do Soľnohradu – Strednou Európou proti prúdu času“ približuje čitateľsky príťažlivou formou dejiny Bratislavy a oblasti bývalého Rakúsko-Uhorska na území medzi Bratislavou a Salzburgom. Autori chcú prispieť k lepšiemu spoznaniu nášho západného suseda a zároveň zdôrazňujú nezmyselnosť nacionalizmu ako prekonanej ideológie, ktorá v minulosti strednej Európe nepriniesla nič dobré. Text bohato ilustrovanej knihy s úvodom Magdy Vášáryovej dopĺňajú rozhovory s osobnosťami regiónu strednej Európy Karlom Schwarzenbergom, Barbarou Coudenhove-Kalergi, Milanom Lasicom, Fedorom Gálom a prof. Friedrichom Gottasom. Zadnú obálku knihy zdobí text veľvyslanca Rakúska na Slovensku J. E. Helfrieda Carla. Práve rakúska pôda bude hostiť krst knihy, ktorý sa uskutoční 15. januára 2019 o 18.00, v priestoroch Rakúskeho kultúrneho fóra, na Hodžovom námestí 1/A.

Info o autoroch:
Dr. Robert Hofrichter,
Narodený v roku 1957 v Bratislave, od emigrácie v roku 1981 žije v Salzburgu. Vyštudovaný morský biológ. Pôsobí ako knižný autor, ktorého knihy sa umiestnili v rebríčku bestsellerov časopisu Spiegel, fotograf, novinár, cestovateľ, pedagóg a prezident mimovládnej ochranárskej organizácie MareMundi. Kozmopolita, milovník dejín strednej Európy a rodného mesta Bratislavy.

Peter Janoviček,
Narodený v roku 1982 v Bratislave, dlhoročný knihovník Univerzitnej knižnice v Bratislave. Zaujíma sa o dejiny svojho rodného mesta a rakúsko-uhorskej monarchie.

Viac info o knihe nájdete na webe: http://www.pressburg-salzburg.eu Kontakty: Za autorov:
Peter Janoviček
peterjanovicek@gmail.com
0915 121 685

Vydavateľstvo Slovart – poskytnutie recenzných výtlačkov:
Vladimír Čabák – marketing
cabak@slovart.sk
  —  Dr. Robert Hofrichter, Salzburg Peter Janoviček, Bratislava   www.pressburg-salzburg.eu https://www.facebook.com/pressburg.salzburg

Pridajte komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.