Obnovenie známych fotografií

Spojenie dvoch dlhoročných priateľov, renomovaného fotografa Sandra Millera a vynikajúceho herca Johna Malkovicha, viedli k vzniku úžasných snímok, ktoré kopírujú celosvetovo známe zábery kultových fotografov. Miller začal svoju kariéru, keď mal 16 rokov a za obdobie necelých troch dekád sa vypracoval na jedného z najznámejších reklamných fotografov. Popri svojej práci sa venuje aj osobným projektom, na ktorých už dlhú dobu spolupracuje práve s Malkovichom.

einstein

Albert Einstein

 

warhol

Andy Warhol

 

hitchcock

Alfred Hitchcock s husou

Úžasné snímky aj bez použitia photoshopu

Sandro Miller vyjadril poctu umelcom, ktorí ho v jeho profesnom živote inšpirovali a za model si nemohol vybrať nikoho ideálnejšieho než velikána svetového filmu a muža tisícich tvárí Johna Malkovicha. Herec ovláda svoju mimiku tak dokonale, že vystihol výraz a pohľad pôvodného objektu bez ohľadu na vek či pohlavie. V spojení s Millerom, ktorý citlivo dosiahol vystihnutie nálad, ktoré sú na pôvodných fotografiách, sú snímky také dokonalé, že na ich úpravu nebol potrebný dnes takmer neodmysliteľný photoshop.

dvojcata

Identické dvojčatá z roku 1967

portret

Migrujúca matka/Matka emigrantka

hamingway

Ernest Hemingway

Projekt Malkovich

Projekt „Malkovich” začal v roku 2013 po tom, ako sa Sandro rozhodol vzdať hold fotografom, ktorí ho inšpirovali a mali najvýraznejší vplyv na jeho kariéru. Vybral si 35 svetoznámych fotografií, z ktorých aj vďaka hercovmu talentu spravil fotografie, pri ktorých je človek na pochybách, či je to skutočne nová fotografia alebo len výsledok práce šikovného grafického editora.

picasso

Pablo Picasso

dali

Salvador Dalí

Prepracované detaily

Miller si dal za úlohu najmä to, aby svetlá, farby a technika záberov bola čo najvernejšia originálom, o ostatné sa postaralo Malkovichovo herecké majstrovstvo. Skvelé! Výsledkom spolupráce fotografa a herca sú detailné a prepracované reprodukcie ikonických snímok. Miller citlivo dodržiava svetelnosť, náladu a výraz každej fotografie. Z nemalej časti však za vydarený výstup možno vďačiť aj hereckému talentu samotného unimodela – Johna Malkovicha.

jagger

Mick Jagger

lennon

John Lennon a Yoko Ono

marylin

Marylin Monroe

Autorka: Simona Sagová

Zdroj a obrázky: boredpanda.com 

Pridajte komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.