Prekliate miesta – magnet pre záhadológov

mystic-clouds-sky-beautifulPrekliatie, zlá energia, strety dvoch svetov, tajomná brána do inej dimenzie, nebezpečenstvo. Tieto slová charakterizujú niekoľko desiatok miest na našej planéte, ktoré sú opradené legendami, špekuláciami a dohadmi. Ľudia so zdravým rozumom ich zďaleka obchádzajú už tisícročia. Mnohí z tých odvážnejších a trúfalejších, ktorí sa rozhodli

ignorovať varovanie, zostali vydesení, záhadne zomreli, ochoreli alebo navždy zmizli. Zvláštne miesta rozosiate po celom svete sú také nebezpečné, že sa do nich odvážilo ísť skutočne iba pár dobrodruhov, ktorí neveria legendám, ale ani teóriám archeoastronautikov o tom, že nás v minulosti navštívili mimozemské bytosti, ktoré nám pomáhali vytvárať históriu a sú tiež zodpovedné za vznik nebezpečných miest na Zemi. Poďme sa teda s týmito skeptickými odvážlivcami pozrieť na miesta, ktoré si zaslúžia prinajmenšom rešpekt.

 Les Samovrahov

Aokigahara Forest mount fuji

Japonská prefektúra Jamanaši ležiaca 95 km juhozápadne od Tokia sa neslávne preslávila lesom Aokigahara na úpätí hory Fudži. Každý rok tu prichádzajú tí najväčší zúfalci, aby spáchali samovraždu. Najčastejší spôsob ukončenia života je obesenie. Akoby les prahol po smrti. I tí, ktorí ešte nie sú celkom rozhodnutí skoncovať so všetkým, podľahnú jeho hlasu. Samotná hora Fudži je u Japoncov chovaná vo veľkej úcte. Práve tu sa stretáva Zem s nebesiami. Údajne tu leží aj nebeská brána, kadiaľ ľudia prechádzajú na druhý svet. Je toto dôvod, prečo tu toľko ľudí dobrovoľne ukončí svoj život? Vyjadrujú túžbu zomrieť a chcú prejsť do ďalšieho života, na vyššiu úroveň. Toto by vysvetľovalo vysoký počet samovrážd na pôde posvätnej kultovej hory Japonska. Obyvatelia veria, že keď ukončia svoj terajší biedny život, narodia sa znova a možno ich čaká niečo lepšie. Pošepkáva sa, že na území lesa je zvýšená elektromagnetická energia. Vyznávači archeoastronautickej teórie sú presvedčení, že je tu časopriestorový portál. Nespočetné videnia neidentifikovateľných objektov – UFO nad touto oblasťou musia mať svoj dôvod.

 Hora mŕtvych

1 AA Dyatalov having fun not final campsite

Nie všetci ľudia sa však vzdávajú svojho života tak ľahko ako nešťastníci v Japonsku. Cesta do druhej dimenzie nemusí byť vôbec dobrovoľným či príjemným zážitkom.

Vo februári v roku 1959 vyrazila skupina deviatich horolezcov na zimnú výpravu do ruského pohoria Ural. Ich cieľom bola hora Otorten. V miestnom jazyku uralských Mansiov to znamená „Nechoď tam!“.  Turisti boli skúsení, za sebou mali už niekoľko výprav. Štvrtú noc sa kvôli zlému počasiu rozhodli utáboriť pri Cholat Sjachl – „Hore mŕtvych“.  Keď o desať dní neskôr nedorazili do cieľa, vojenský tím začal oblasť prečesávať. Našli tábor s jedným vážne poškodeným stanom. Vyšetrovatelia sa zhodli, že stan bol rozrezaný zvnútra. Zdalo sa, že horolezci ušli iba v ponožkách alebo bosí.  Bolo jasné, že sa k stanu nepriblížili žiadne zvieratá, ba ani iní ľudia. Nikto nevnikol do stanu. Čo teda skupinku tak vydesilo, že odišli bez oblečenia a zásob? Stopy viedli na okraj lesa. Záchranárom sa naskytol pohľad, ktorý by si nevedeli predstaviť ani v tom najhoršom sne. Našli tu deväť zmrzačených tiel. Skupinu zasiahla neznáma sila, ktorá sa zamerala iba na ľudí. Okolie bolo nedotknuté (sneh, stromy). Oficiálny záver bol, že horolezci zomreli na podchladenie. Hlavný vyšetrovateľ odstúpil z vyšetrovania. Úrady urobili všetko, aby celú situáciu ututlali. Bolo zakázané o nešťastí hovoriť a akokoľvek polemizovať. Ide o jeden z najzáhadnejších prípadov vraždy. A išlo vôbec o vraždu? Čo iné by to mohlo byť? Kto alebo čo útočilo? Čo mohlo prinútiť deväť skúsených horolezcov opustiť tábor a utekať ako o život? V tú noc údajne viacerí svedkovia videli nad horou zvláštny žiarivý objekt. Prichádzajú sem ľudia z paralelnej reality? I toto tvrdia milovníci záhad. Je na hore, ktorej názov znie „Nechoď tam!“, nejaký zvláštny portál? Hora si však vyslúžila toto hrôzostrašné pomenovanie už dávno pred touto otrasnou udalosťou. Legenda opisuje smrť deviatich Mansiov, ktorí tu hľadali útočište pred záplavou. I vy ste si všimli tú podobnosť s prípadom deviatich horolezcov? Ak veríte na náhody, tak dobre zvážte, či je skutočne vhodné spomínať ich v tejto súvislosti.

Kalkajaka – Hora smrti

kalkajaka

Austrálska Čierna hora (Black Mountain) rozprestierajúca sa 25 km južne od Cooktownu v severovýchodnom Queenslande sa pokladá za jeden z najzáhadnejších geologických útvarov na svete.

Je asi 425 m vysoká a lemujú ju obrie čierne balvany. Miestni aborigéni ju nazývajú Kalkajaka alebo Hora smrti. Je prepletená obrovskou pavučinou nebezpečných chodieb. Pokladá sa za prekliatu a nebezpečnú. Ľudia a zvieratá, ktoré sa k miestu priblížia, sa navždy stratia kdesi v temnote. Blízki obyvatelia sa preto hore vyhýbajú. Boja sa, že ich pohltí. Veria, že je to vstup do podzemnej ríše, kde žije nepozemská rasa akýchsi jašteričích bytostí. Podľa aborigénskej legendy tu žije dúhový had – stvoriteľ. Ak ho vyrušíte, tak sa rozhnevá. Archeoastronauti zase tvrdia, že predstava o dúhovom hadovi vznikla po dávnej návšteve mimozemskej civilizácie, kedy had mal byť vlastne lietajúci stroj naháňajúci strach. Ľudia zomierali z výparov, ktoré chrlil. Mohlo teda ísť o starovekú kozmickú loď? Čo pred nami hora skrýva? Niektorí sa tiež domnievajú, že nejde o geologický útvar, ale stavbu, ktorá má zakryť staroveké doly plné zlata. Žiarenie vychádzajúce zvnútra má zabiť každého, kto sa odváži vyrušiť nadprirodzené bytosti, ktoré tu prebývajú. A o tom, že tu ľudia skutočne zomierali niet pochýb.

Údolie smrti

Cauldron found by geologist in 1936 has opening, which was accessible by person sitting on a reindeer.

Oblasť hlboko v mrazivej Sibíri, v ruskom Jakutsku, nazývaná aj Údolie smrti, patrí medzi najodľahlejšie a najmenej prebádané miesta na svete. Domorodci sa sem neodvážia, pretože veria, že sa odtiaľto nikto živý nevráti. Ako sami hovoria, je tu vysoká koncentrácia zla. Ide o neobývateľné miesto. V roku 1854 zemepisec a prírodovedec Ričard Karlovič Maak viedol expedíciu v okolí rieky Viljuj. Vo svojom denníku popísal veľké a záhadné kovové predmety, ktorým Jakutčania zvyknú hovoriť aj kotly. Tri nezávislé cesty prevedené v rokoch 1933 až 1937 za účelom ryžovania zlata existenciu kotlov potvrdili. Tí, ktorí sa odvážili prísť do tesnej blízkosti, popisovali, že ich postihla strata vlasov, nevoľnosť a kožné problémy, ktorých sa nikdy nezbavili. Čo môže byť príčinou takejto toxickej reakcie? Odkiaľ sa tu kotly vzali? Dnes sú už objekty ponorené do bariny. Český záhadológ Ivan Mackerle šiel túto oblasť preskúmať. Spoločne so svojím tímom skutočne našli tri kotly. Samotného Mackerleho postihli zvláštne zdravotné ťažkosti. Príznaky boli podobné tým z legiend. Nemohol sa udržať na nohách, strácal zrak, nemohol jesť či piť, akoby bol otrávený. Po návrate domov bol v poriadku. Je hlboko v zemi akýsi zdroj žiarenia? Podľa jakutskej legendy boli kotly súčasťou mocnej zbrane, ktorá tu zostala po veľkej bitke medzi dvoma démonmi lesa. Jedna z teórií tiež hovorí o tom, že v Údolí smrti sú do zeme zaryté zvláštne objekty, ktoré sú v priebehu veku aktivované a vystreľujú ohnivé gule. Tie dokážu zastaviť telesá, ktoré mieria k našej Zemi a chcú jej ublížiť. Mohlo by mať práve toto zariadenie na svedomí tunguzskú explóziu? Asi pred sto rokmi túto oblasť postihol silný výbuch, ktorý vymazal z mapy časť Sibíri. Výbuch sa odohral vysoko nad územím Tunguzska. Spôsobila to tajomná zbraň? Majú v tom prsty mimozemské civilizácie alebo tie dávno minulé, ktoré boli tak vyspelé, že sa nám to nechce akosi veriť a nie sme ochotní si to pripustiť? Boli by naši predkovia schopní vybudovať takýto obranný systém? Ide skutočne o rádioaktívne podzemné zariadenie?

Ponúkli sme Vám iba zlomok tých najstrašnejších miest na Zemi. Po celom svete je ich však omnoho viac (Pakistan, Egypt, India…). Prečo v nás vzbudzujú toľkú hrôzu? Kto alebo čo je za tým?

Subjektívny názor (Magistra História):

Tvrdenie o mimozemských civilizáciách je veľmi silné. I toto je však jeden z pohľadov a aj takto sa dajú vysvetliť zvláštne veci, ktoré sa chtiac-nechtiac dejú. I takto sa vykladá história. Na druhej strane, aj dnes  musíme rádioaktívne látky niekde „ukladať“. Otázkou teda zostáva, čo sa stane, keď náhodou presiaknu do okolia a začnú rozosievať chorobu či smrť? Mohli by potom ďalšie generácie pokladať tieto rádioaktívne miesta za nebezpečné a zlé? Je dôvod myslieť si, že za všetkým sú civilizácie žijúce mimo Zeme? Nebezpečné miesta sú možno ako značky typu „Nevstupovať“ a chcú nás uchrániť pred poznaním minulosti, alebo pripraviť na budúcnosť.

Aký je Váš názor? Veríte v mimozemské bytosti, alebo sa skôr prikláňate k dávnym vyspelým civilizáciám?

Zdroj: dokument Vetřelci dávnověku HD – Vetřelci a zlá místa

Obrázky: fortheloveofhistruth.com, writerstevensymes.blogspot.sk,  myfavoritemonsters.blogspost.sk, ancient-origins.net, expedice-olgujdach.webnode.cz

Pridajte komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.