Súťažný príspevok 1 – Čo by bolo, keby…

Čo by bolo, keby 2. svetovú vojnu vyhral Adolf Hitler? Myslím si, že väčšina ľudí, ktorá žije, by vôbec neexistovala. To je však názor, vyvodenie či dedukcia, ktorú nám už od malička na hodinách dejepisu prinášajú učebnice a naši učitelia. V knihách sme sa dočítali ako pod vedením Adolfa Hitlera (ďalej len A.H.) nemeckí vojaci vyhladzovali Židov v koncentračných táboroch. Potom by nasledovali Černosi, Rómovia, Slovania až by nakoniec ostala jedna rasa, ktorá by vládla všetkým. Nie som zástanca konania tohto človeka, ale ak sa dnes pozrieme na politickú scénu dnešného sveta, možno by nám prospela tvrdá ruka takého človeka.

adolf_hitler

V súčasnosti sa všade hovorí iba o imigrantoch, ktorí utekajú pred vojnou. Ak by vyhral A.H. takýto problém by dnes nebol aktuálny a dokonca ani možný, pretože na svete by nemal kto utekať. Nemci by boli, pravdepodobne, jediní, ktorí by žili. Možno pár šťastlivcov by nechali nažive, ale tí by nemali silu a ani dostatok ľudí sa postaviť proti tak mocnej ríši akou bola tá nemecká.

Ďalej by sa vyriešil aj problém s populačným rastom. Keby pokračoval v tom svojom vyvražďovaní ľudí, naša generácia by ani len netušila, že to môže byť ťažký oriešok. Každý rieši problémy s globálnym otepľovaním, vodou, topiacimi sa ľadovcami, ale v pozadí toho všetkého sa skrýva aj to, že pomaly, ale isto sa čoskoro premnožíme natoľko, že budeme hladovať. Takže sa znovu dostávame k rokom 1939 – 1945, keď ľud hladoval z úplne iných dôvodov.

Je priam jednoznačné, že teraz by som tu nebola alebo možno aj áno, ale skrývala by som sa a keď ani to nie, tak žila ako poslední vydedenec tejto zeme. Nemusím hovoriť o tom, že cestovanie pre potešenie by taktiež bolo niečím nemysliteľným. Ľudia v dnešnej uponáhľanej dobe chodia po svete, spoznávajú nové kultúry, jazyky… Sme celkom oddaní myšlienke hľadať nové zákutia, vidieť pamiatky milióny rokov staré a popierať či spochybňovať fakty, ktorým sme verili odjakživa.

Na záver by som to zhrnula takto, že ak by vyhral vojnu Adolf Hitler dnes by sme sa pasovali s úplne inými starosťami ako v súčasnosti. Možno by sme neriešili imigrantov alebo populačnú explóziu, zato však rasizmus a nemecká nadvláda by sa nedala nijako zvrátiť. Našťastie mi tu riešime to, čo sa dá rozhodne nejakým spôsobom rozlúsknuť aj mierovou cestou a trúfam si povedať zdravým sedliackym rozumom. Škoda len, že niektorí ľudia sú ešte vždy natoľko zaostalí, že bude trvať možno pol storočia, kým sa niečo zmení. A keď sa konečne dopracujeme k určitému prevratu vyskytne sa zase nejaká komplikácia. Nech by to dopadlo akokoľvek, vždy tu bude niečo pokazené potrebné opraviť to.

________________

Text neprešiel redakčnou úpravou!

Autorka: Jarmila Sabatová, 21 rokov, Čerhov

Obrázok: static.bbc.co.uk/history/img/ic/640/images/resources/people/adolf_hitler.jpg

Pridajte komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.