Súťažný príspevok 6 – Čo by bolo, keby…

Ako všetci vieme, Hitler vojnu prehral. Vyhrali Spojenci. Ale čo by sa stalo, keby Hitler nakoniec vyhral? Nad touto témou som sa, ako milovník histórie a druhej svetovej vojny, zamýšľal už skôr.
V nedávnej dobe vyšiel seriál zvaný „Muž z vysokého zámku“ (anglicky The Man in the High Castle). Tento seriál a aj mnoho ďalších faktorov, napríklad dnešné PC hry, vo mne vzbudili predstavu, ako by asi vyzeralo Hitlerove víťazstvo a následná budúcnosť sveta .

Hitleroví vedci vyvinuli tajnú zbraň, je to zbraň hromadného ničenia, zbraň tak ničivá, že dokáže za necelých 5 minút vyhladiť aj 200 000 ľudí. Tak hrozné, čo ?

obrazok

Práve táto zbraň bola prvýkrát použitá proti ZSSR, krajine, ktorá začala odporovať Nemecku. Práve touto zbraňou boli zničené mestá Leningrad a Stalingrad. ZSSR sa rozhodlo ihneď kapitulovať, keďže videlo, že Nemecku nedokáže oponovať .

Nemecko poľahky obsadilo východnú Európu, Moskvu a celý ZSSR. Komunizmus padol, presne tak, ako jeho predstavitelia. Ruský národ sa stal otrokom „Veľkej nacistickej ríše“. Z bývalého ZSSR vznikol nový protektorát. Tento protektorát spravoval Joseph Goebbels, minister propagandy. Táto úloha bola naňho ako ušitá, využíval propagandu, aby dostal na svoju stranu obyvateľstvo. Výsledok? Židia v Európe vyhladení, Židia v Rusku vyhladení, Židia CELKOVO  VYHLADENÍ.

Nastala vláda árijskej rasy, veľký „Reich“ si podmanil všetko. Berlín sa stáva najväčším a najdokonalejším mestom sveta. Mohutné železobetónové nacistické stavby zdobia Berlín. Svastiky, nacistické vlajky a propagandu nájdete všade. Hitler vládne svetu . Vyhubil Židov, vyhubil Rómov, vyhubil homosexuálov, nedokonalých ľudí… Slovania žijú, žijú ako otroci pod jarmom Nemcov, demokracia neexistuje. Jestvuje iba hlavný, dokonalý NÁROD. Ideálni ľudia, ideálne osobnosti, ideálny režim… Pre ostatných, „chybných „, v štáte miesta niet.

mapa

 

A čo Amerika a Veľká Británia? Tí sa iba bezmocne prizerali a keď videli expanziu Nemecka, kapitulovali , lebo sa báli tajnej zbrane.

Začala expanzia na západ, USA padli, Nemecko vládne v USA, no Japonci si taktiež nárokujú nejaké územie. A nakoniec teda dostanú západnú časť Ameriky a tam si vytvoria tzv. „Japonské pacifické štáty“. 

No napätie rastie znovu, Nemci chcú aj japonskú časť, no Japonci sa bránia. Bude teda vojna ? 

(Moje inšpirácie na písanie tejto úvaho-eseje som čerpal najmä zo seriálu „The Man in the High Castle“, ale aj z rôznych počítačových hier a kníh, prípadne som použil len fantáziu.) 

__________

Text neprešiel redakčnou úpravou!

Autor: Martin Bandžak, 17 rokov

Obrázky: zaslal autor textu

Pridajte komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.