Tip: Hitlerove tajné zbrane

Hitler’s Secret Science, v českej distribúcii nazývaný Hitlerova tajná věda a v slovenskej Hitlerove tajné zbrane, pochádza od nemeckých autorov. Vyrobený bol v roku 2010.

Hitlerove tajne zbrane

Nacisti sa snažili do poslednej chvíle zvrátiť vojnu vo svoj prospech. Na to chceli využiť zbrane, ktoré výrazne predbehli svoju dobu. Tento dokument sa venuje jednak zbraniam už vyrobeným (rakety V1, V2; lietadlá s tryskovým pohonom), ale aj vojenskej technike, čo nikdy neopustila technické výkresy (motor fungujúci bez paliva, smrtiaci lúč). Mnohé z nich zrejme poslúžili ako inšpirácia pre technické vylepšenia dnešnej vojenskej techniky (americký bombardér B2 Stealth).  Priestor tu má aj jeden z najslávnejších vedcov – Wernher von Braun, autor spomínaných rakiet. Tu si neodpustím drobnú výhradu. Prezentujú ho ako človeka, ktorému išlo výlučne o vedu, aj keď to nie je tak celkom pravda (napr. je dokázané, že sám vyberal väzňov, ktorí preňho pracovali v rámci nútených prác). Autori filmu sa taktiež snažia nájsť odpoveď na otázku, prečo spomínaná technika nedokázala Nemecku vyhrať vojnu.

Keďže ide o kvalitný a pútavý dokument, určite si ho pozrite. Minimálne sa opäť raz dozviete niečo nové.

Film si môžete pozrieť aj TU.

______________

Film odporúča: Tomáš Karľa

Obrázok1.bp.blogspot.com/-sfN2t4CP1LQ/Uvol13st4dI/AAAAAAAALRs/rX0-JTr_IAU/s1600/Hitler’s+Secret+Science+3.jpg

Pridajte komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.