Záhadné dôkazy z Mesiaca

Ešte skôr než človek pristál na Mesiaci sa dospelo k názoru, že potenciálne dôkazy o existencii mimozemských civilizácií by sa nemali zverejňovať, keďže by mohli viesť k vypuknutiu masovej paniky. Napriek tomu máme k dispozícii viaceré fotografie a video záznamy, ktoré vyvolávajú mnohé otázky. S čím sa astronauti na Mesiaci stretli? Prečo sa NASA po misii Apollo 17 už na povrch Mesiaca nechcela vrátiť? Sú na ňom vari dôkazy o prítomnosti „votrelcov“? Prečítajte si nasledujúci článok a vytvorte si na túto kontroverznú tému vlastný názor.

mesiac

Záhadné fotografie a záznamy

Záujem ľudstva o mimozemské civilizácie je dnes rovnako veľký ako pred niekoľkými dekádami. Popri príbehoch ľudí z celého sveta, ktorí tvrdia, že videli UFO máme, navyše, k dispozícii aj rozsiahly fotografický materiál, ktorý nie je možné len tak ľahko objasniť. Istý záznam napríklad ukazuje tmavý objekt v blízkosti Slnka, ktorý akoby z jeho povrchu čerpal plazmu využiteľnú ako nejakú formu paliva. Video pripisované pôvodne čínskej sonde Chang´e 2 a neskôr archívom NASA zobrazuje zas obrysy múrov na mesačnom povrchu, ktoré akoby patrili určitej základni alebo továrni.

Vďaka sonde Curiosity sa vie o prítomnosti záhadného svetla na povrchu Marsu a niečo pripomínajúce pyramídy v mesačnej oblasti Sidonia zas zachytila sonda Viking v roku 1976. Podľa niektorých ľudí ide o jasný dôkaz toho, že aj za vytvorením egyptských pyramíd stáli mimozemšťania. Medzi fotografiami NASA sa nájde aj slávne potenciálne zobrazenie tváre na mesačnom povrchu, ktoré sa však neskôr podarilo objasniť ako veľkú horu so zaujímavými svetelnými uhlami pripomínajúcimi tvár.

Na podobných teóriách sa zakladá aj kniha Geogra Leonarda (1921) zvaná Na Mesiaci je niekto ďalší, ktorá zoskupuje záhadné fotografie z mesačného povrchu. Medzi tie patrí aj zobrazenie z oblasti pomenovanej More nepokojov, ktoré vyzerá ako most či iné objekty, ktoré istí ľudia považujú za chladiacu vežu jadrovej elektrárne, pevnosť s vežou alebo veľkú zbraň brániacu rozsiahly jadrový komplex. Fotky v knihe zachytávajú tiež neznáme objekty vytvárajúce dlhé a hlboké ryhy v mesačnom povrchu.

Z Mesiaca máme k dispozícii aj fotku čohosi, čo sa podobá veľkým kolesám napoly pochovaným v piesku s priemerom okolo pol kilometra. Mohli slúžiť ťažbe, kopaniu alebo k presunu materiálu po kamenistom povrchu Mesiaca? Podľa niektorých názorov pomáhali vytvárať energiu zásobojúcu vojenský komplex. Nemenej záhadne pôsobí most a potrubie vyčnievajúce zo zeme na blízkej vyvýšenine. Možno však argumentovať tým, že povrch Mesiaca je zvlnený a tieto objekty sú teda prirodzeného pôvodu.

Otázky vyvoláva taktiež fotka Apolla 17, ktorá zachytáva možný medziplanetárny dopravný prostriedok stojaci na otvorenom priestranstve a viditeľný z obežnej dráhy Mesiaca. Má zdobenú štruktúru, špicatý vrchol a rovnomerne rozložené okienka. Predpokladá sa, že tento objekt by mohol mať priemer okolo 800 metrov a že jeho vstupné okno je priechodom do ďalšieho plavidla. Tento potenciálny modul je tak odlišný od terénu, ktorý ho obklopuje, že vyvoláva pochybnosti aj u tých najväčších skeptikov. Jeho umiestnenie naznačuje, že buď havaroval, alebo ho jeho majitelia opustili, lebo sa nedokázal zdvihnúť z povrchu Mesiaca.

Sledujú mimozemšťania nás alebo my ich?

Medzi potenciálnymi lunárnymi stavbami sa nájde aj domnelý satelit v krátere Asad vybavený hrotom, konštrukčnými mostíkmi a otáčacím mechanizmom. Možno ho považovať za jadrové zariadenie s ochranou výzbrojou, ktorá vedie niektorých ľudí k otázkam, či takto mimozemšťania odpočúvajú hviezdy, Zem alebo svoju rodnú planétu.

Priemer možného satelitu by bol dostatočne veľký na zachytenie medziplanetárneho šepotu a ľudia tak veľké satelity vyrobiť naďalej nedokážu. Iní však argumentujú, že v skutočnosti ide o prirodzené pozostatky kráteru Asad, ktoré vznikli po dopade meteoritov na mesačný povrch v priebehu miliárd rokov.

Ďalšou knihou, ktorá venuje pozornosť možným mesačným stavbám, je fotografická encyklopédia ULOs, ktorú vytvoril Allan Sturm. Jej kompletný názov znie Neidentifikovateľné mesačné objekty odhalené vo fotografiách NASA (anglicky Unidentified Lunar Objects Revealed in NASA Photography). Táto príručka využíva autorove vlastné fotky zachytené teleskopom, aj snímky astronautov z NASA, a má odhaľovať stavby, ktoré pôsobia na Mesiaci neprirodzene.

Nájdu sa tiež ľudia, čo sa domnievajú, že misie NASA slúžili v prvom rade na špehovanie mimozemšťanov a že americká vláda plánovala Mesiac využiť na vytvorenie posledného útočiska v prípade vypuknutia jadrovej vojny s niekdajším Sovietskym zväzom. Zo 60. rokov má pochádzať aj program výstavby obývanej základne na povrchu Mesiaca, z ktorej by Američania mohli opätovať útok Sovietov.

Väčšina ľudí veriacich v existenciu mesačných stavieb je toho názoru, že nech je ich účel akýkoľvek, ide o architektonické zázraky značných rozmerov, ktoré boli postavené zrejme dávno predtým než ľudia na Mesiac vôbec vkročili. Niekto sa tak môže pýtať, či títo mimozemskí stavitelia sledovali náš vedecký pokrok a mohli preto očakávať náš príchod. Rovnako sa verí, že lunárne stavby spolu musia nejako súvisieť a byť nejakým spôsobom vzájomne prepojené.

Názory a vyjadrenia astronautov z misií Apollo

Buzz Aldrin (1930) je druhým človekom, ktorý vstúpil na Mesiac ako člen posádky misie Apollo 11. Neskôr tvrdil, že vtedy uvidel akúsi záhadnú žiaru, ktorá ako by sa s odstupom pohybovala ku hviezdam. Vždy však odmietal, že sa počas tejto výpravy stretli s mimozemšťanmi. Podľa istého bývalého pracovníka NASA však počas pristánia Apolla 11 na Mesiaci misii na chvíľu vypadlo spojenie s Houstonom a vtedy vraj jeden z astronautov prehlásil: „Sú tu. Stoja na druhej strane kráteru. Sledujú nás.“

Prvý človek kráčajúci v histórii ľudstva po Mesiaci, Neil Armstrong (1930-2012), naproti tomu predniesol v roku 1994 počas osláv 25. výročia Apolla 11 v Bielom dome príhovor, ktorý niektorých ľudí viedol k názoru, že im vláda niečo tají. Armstrong vtedy doslova povedal nasledovné: „Zanechávame vám toho veľa nedokončeného. Existujú neodhalené prelomové plány dostupné tým, ktorí môžu odhaliť jedno z ochranných rúšok haliacich pravdu. Môžete sa dostať na neuveriteľné miesta.

Šiesty astronaut NASA, ktorý vkročil na Mesiac v rámci misie Apollo 14, Edgar Mitchell (1930-2016), bol dlhodobo zástancom teórie o existencii mimozemšťanov, o ktorých tvrdil, že nás sledujú. Podľa neho stavali stavby pre upokojenie svojich potrieb stravy a oddychu, podobne ako ľudia. Mitchell pritom disponoval technickým vzdelaním, zasvätil svoj život vede a sám Mesiac navštívil, o to väčšiu cenu mali jeho vyjadrenia pre zástancov mimozemskýcht teórií.

Podozrivý prístup NASA a možná ťažba na Mesiaci

Práve v záberoch misie Apollo 14 sa objavilo niečo nezvyčajné, čo pripomína zhluk piatich malých kupol s jasným svetlom uprostred. Z jednej z nich akoby vychádzal stĺp pary. Pri ďalšom prehrávaní videa na druhý deň sa však táto kľúčová časť už v ňom nezobrazovala a podľa Mitchella teda technici NASA museli počas 24 hodín túto sekvenciu v filmu vystrihnúť a vytvoriť kópiu, ktorú dali k dispozícii verejnosti.

Obvinenia na stranu NASA, že opakovane ničí dôkazy z vesmírnych misií o existencii mimozemšťanov sa objavujú už po celé dekády. Niektorí podobné konanie ale ospravedlňujú tým, že NASA ešte pred začiatkom misií Apollo obdržala varovanie istého inštitútu, podľa ktorého by dôkaz mimozemskej prítomnosti na Mesiaci mohol zapríčiniť rozpad spoločnosti v podobe, v akej ju dnes poznáme. NASA preto vraj podľa prísnych pravidiel určuje čo sa bude v záznamoch odstraňovať a čo môže zostať zverejnené.

Mnohé z oficiálnych fotografií NASA vytvorila misia Apollo 8 v roku 1968, ktorá porazila Sovietov v pretekoch o to, kto sa prvý dostane na obežnú dráhu Mesiaca. Získala viaceré fotografie odvrátenej strany Mesiaca, na ktorých niektorí ľudia nachádzajú záhadné stavby s jasným a inteligentným dizajnom. Napríklad záhadnú vežu označovanú občas za lunárny mrakodrap s anténnym vysielačom.

Pre iných je táto veža továrenským komínom, z ktorého vraj vychádza mrak dymu pohybujúci sa smerom doprava. Apollo 8 v tom čase letelo nad povrchom Mesiaca približne vo výške 110 kilometrov a teda sa odhaduje, že by podobný komín meral asi 300 metrov. Podľa niektorých názorov tento komín súvisí s údajnou ťažobnou činnosťou z krátera Kepler. Čo by sa však na Mesiaci mohlo ťažiť?

Vďaka misii Apolla 17 sa zistilo, že povrch Mesiaca obsahuje hélium 3, čo je vysoko efektívne palivo využiteľné pre jadrovú fúziu a potenciálne riešenie pre rastúci dopyt sveta po energii. Zatiaľčo na Zemi sa nachádza 15 ton tohto typu hélia, predpokladá sa, že na Mesiaci je to až 5 miliónov ton uskladnených v povrchovom materiáli menom regolith. Podľa niektorých názorov by toto palivo mohli využívať aj mimozemšťania, čo by malo vysvetľovať zariadenie zanechávajúce hlboké stopy na povrchu Mesiaca alebo objekty pripomínajúce potrubia.

Aj Mars a jeho mesiace vyvolávajú otázky

Buzz Aldrin tiež tvrdí, že svet by mal väčšiu pozornosť v hľadaní mimozemšťanov zamerať radšej na jeden z mesiacov Marsu, Fobos. Na jednej z fotografií tohto mesiaca je totiž zachytený záhadný obdĺžnikový objekt pripomínajúci vztýčený monolit z klasického sci-fi filmu 2001: Vesmírna odysea.

Fobos však bol centrom kontroverzných názorov už aj skôr. Počiatkom 60. rokov prišli napríklad niektorí vedci s teóriou, podľa ktorej nie je prírodným, ale umelo vytvoreným satelitom Marsu, ktorý na obežnú dráhu tejto planéty vyslali mimozemšťania.

V roku 1988 poslal vtedajší Sovietsky zväz do blízkosti Marsu dve sondy menom Fobos 1 a Fobos 2. Prvá z nich čoskoro zmizla z dohľadu, čo sa pôvodne považovalo za spojenie ľudskej a technickej chyby. Neskôr ruskí vedci prehlásili, že ju mohlo zničiť neidentifikovateľné lietajúce plavidlo, ktoré následne zameralo svoju pozornosť na zničenie druhej sondy skôr než vraj dokázala odfotografovať gigantickú mimozemskú loď s nepriateľskými úmyslami.

K tomuto incidentu sa oficiálni predstavitelia americkej vlády nikdy nevyjadrili a niektorí to považujú za dôkaz toho, že vedia, že aj ich vlastné sondy boli viaceré v blízkosti Marsu tiež zničené a že teda NASA zadržiava informácie o prítomnosti nebezpečných mimozemšťanov v okolí Marsu.

Objavy pripisované tajnej misii Apollo 20

Oficiálne záznamy nám tvrdia, že výskum Mesiaca zo strany NASA sa skončil v roku 1972 prostredníctvom misie Apollo 17. V pláne bolo síce vyslať aj Apollo 18, 19 a 20, tieto misie však neskôr boli zrušené vraj kvôli technickým ťažkostiam a nedostatku financií.

V roku 2007 sa začali ale na internete objavovať videá, v ktorých istý William Rutledge tvrdil, že Apollo 20 v skutočnosti vzlietlo zo základne v Kalifornii v roku 1976 a on bol jedným z členov jeho posádky. Misia mala smerovať na odvrátenú stranu Mesiaca, kde pristála a skúmala mimozemskú základňu a popri záhadných stavbách objavila dokonca aj mumifikované telo mimozemšťanky.

Video pripisované misii Apolla 20 zachytáva plavidlo, ktoré malo túto misiu prenasledovať alebo s ňou snažilo stretnúť. V tomto videu vidieť niečo čo má byť kokpit aj znak misie Apollo 20 pripomínajúci znaky predchádzajúcich misíí. Nachádzajú sa tu aj dve vlajky, popri americkej tiež vlajka Sovietskeho zväzu, čo má dokazovať spoločný záujem oboch krajín vo výskume odvrátenej strany Mesiaca.

Záznam pokračuje po dosadnutí modulu na Mesiac ukazovaním krajiny okolo a potom predstavuje istú osobu označovanú za mimozemskú ženu, ktorú mala posádka Apolla 20 objaviť na povrchu Mesiaca. Podľa videa to vyzerá tak akoby boli mumifikovaná alebo hybernovala. Disponuje očividnými ženskými rysmi, nenašli ju so žiadnym oblečením a pomenovali ju Mona Lisa.

Niektorí vedci tvrdia, že mimozemšťania z Mesiaca mohli stretnúť na Zemi našich dávnych predkov a dnes tak objavujeme dôkazy ich vplyvu na ľudstvo. Vedie ich k tomu napríklad zarážajúca podobnosť pyramíd v Egypte s tými na povrchu Mesiaca a Marsu. Pri kráteri Daidalos na odvrátenej strane Mesiaca leží stavba pripomínajúca staroveké mezopotámske zikkuraty. Tvrdí sa tiež, že astronauti misie Apollo 17 objavili na Mesiaci lebku nápadne pripomínajúcu ľudskú a našli tak dôkazy o existencii mimozemských bytostí pravdepodobne humanoidných mimozemšťanov, ktorí mali spojiťosť s históriu Zeme.

Všetky spomenuté domnienky a názory však zostávajú len špekuláciami pokiaľ sa ľudia nevrátia na povrch Mesiaca a neprejdú podorbne všetky konkrétne miesta s možnými dôkazmi o prítomnosti mimozemšťanov na Mesiaci.

Film, ktorý sa touto problematikou zaoberá, si môžete pozrieť TU

____________

Autorka: Monika Nosková

Zdroj: dokumentárny film VETRELCI NA MESICI – JSOU TADY

Obrázok: lionsgroundnews.com/wp-content/uploads/2015/04/tower-moon.png

Pridajte komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.