Zámok poznačený láskou a smútkom

Máte tendenciu vnímať USA skôr negatívne, pretože sa občas až príliš necitlivo snažia aj do Európy pretlačiť mnoho nezdravých vplyvov? Možno pre vás znamená Amerika iba cesty plné áut, obrovské mrakodrapy s miliónmi reklám, kalorické jedlo, hazard a veľa hluku. Ani na túto krajinu sa však netreba pozerať povrchne. Samozrejme, Spojené štáty americké patria medzi najrozvinutejšie oblasti sveta, kde sa pokrok ani zďaleka nezastavil, no ide tiež o rodisko mnohých známych osobností. V neposlednom rade sa tu dajú nájsť tiež prekrásne tiché miesta, ktoré by bola škoda nevidieť. Magazín Magistra História chce dnes jedno také predstaviť. 

Boldt-Castle

Pri svojej ceste do krajiny neobmedzených možností si určite nenechajte ujsť zámok menom Boldt, ktorý stojí na ostrovčeku Heart (patriacemu štátu New York). Vo svojom regióne je tento rozprávkový skvost najnavštevovanejším turistickým miestom. Okrem nádherného estetického zážitku však sľubuje oveľa viac. Jeho história je odlišná od tých, ktoré sa nám klasicky spájajú s väčšinou zámkov. Tento totiž nepatril žiadnemu kráľovi, ani sa na ňom neodohrali žiadne bitky. Naopak, jeho história je plná lásky a smútku.

boldt

Sídlo dal postaviť George Charles Boldt, hrdý milionár a americký hotelier s pruskými koreňmi. Oženil sa so ženou, ktorú nekonečne miloval, pričom jej chcel svoju lásku vyjadriť práve stavbou zámku Boldt. V roku 1900 najal všetkých možných stavbárov, kamenárov, tesárov (dokopy ich bolo 300) a pustil sa do výstavby. K zámku mali patriť talianske záhrady, padací most a tiež veža pre deti, aby sa mali kde hrať.
V roku 1904 však došlo k bolestnej tragédii. Boldtova manželka nečakane zomrela a jej manžel okamžite stavbu prerušil. Viac sa už na ostrov nevrátil.

Nedokončená stavba stála 73 rokov napospas ničote. Až v roku 1977 sa zámok Boldt dostal do rúk istej spoločnosti, ktorá sa ho rozhodla opraviť a dokončiť, aby sa zachoval pre ďalšie generácie. Odvtedy stojí hrad v plnej kráse na svojom ostrove, pripravený uchvátiť oko každého turistu.

_________

Autorka: Nela Juričová

Zdroj: tony66.blog.cz, mashable.com

Obrázky: visit1000islands.com/wp-content/uploads/2013/10/Boldt-Castle-listing1.jpg

flickr.com/photos/blhunter51/10030198763

Pridajte komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.