3500-ročný obedár so stopami obilnín našli vo švajčiarskych Alpách

Táto drevená nádoba z bronzovej doby sa našla vo švajčiarskych Alpách.

Asi pred 3500 rokmi stratil cestovateľ vo švajčiarskych Alpách svoj obedár. Archeológovia nedávno objavili drevenú nádobu, ktorá bola pochovaná v blízkosti vrcholu hory. Dokonca odhalili stopy po jej obsahu; chemická analýza ukázala slabé stopy obilnín ako pšenica a raž, čiže možno skrývala výdatnú celozrnnú kašu.

Tak staré koše, sudy a nádoby vyrobené z organických materiálov ako je drevo alebo koža, sa objavujú len zriedka, no už predtým boli v Alpách nájdené. Aj najstaršia múmia Európy, ľadový muž Ötzi, bol objavený s dvoma nádobkami z brezovej kôry. Nádoby z podobného materiálu boli ľahké, a preto ich pravdepodobne uprednostňovali pred keramickými nádobami pri dlhých cestách cez zasnežené horské priechody. Aj dnes sú turisti opatrní pri každom grame vybavenia, ktoré si so sebou balia, pravdepodobne to nebolo inak ani v dobe bronzovej.

Archeológovia identifikovali niektoré ľadové oblasti v Alpách, kde sa v súčasnosti nachádzajú artefakty, ktoré boli kedysi zamrznuté v ľade, no zohrievanie podnebia ich vynáša na denné svetlo. Jedným z takýchto miest je aj ľadovec pri vrchole Lötschenpassu v nadmorskej výške 2650 metrov. Spomínaná drevená nádoba tam bola objavená v roku 2012. Má kruhovú základňu zo švajčiarskej borovice a okraje z vŕby, pričom dokopy ju držia klince z európskeho smrekovca. Na jej povrchu boli objavené zvláštne zvyšky.

„Obilná nádoba“ bola objavená v topiacom sa ľadovci vo švajčiarskych Alpách.

Vyzbrojení novými technológiami dokážu teraz archeológovia analyzovať zvyšky potravín a nápojov, ako napríklad živočíšne a mliečne tuky. Je však zriedkavé nájsť lipidy (tuky) z obilnín na starých artefaktoch, aj keď obilie ako pšenica, jačmeň a raž boli po vzniku poľnohospodárstva veľmi dôležité.

Jedným z najväčších problémov lipidovej analýzy v archeológii bolo nájdenie biomarkerov pre rastliny, ako uviedol André Colonese, bioarcheológ z University of York v Anglicku. Je ich totiž len málo a v starých artefaktoch sa nezachovávajú veľmi dobre.

Práve kvôli tomu bol Colonese a jeho kolegovia nadšení, keď zistili, že zvyšky z nádobky z bronzovej doby obsahujú triedu lipidov, ktorá sa zvyčajne vyskytuje iba v obilninách. Zachované stopy rastlinných bielkovín potvrdili, že táto nádoba obsahovala dva druhy obilných zŕn: pšenicu a jačmeň alebo raž.

Výskumná pracovníčka Jessica Hendy z Inštitútu Maxa Plancka pre vedu o ľudskej histórii doplnila, že zistenie molekulárneho ukazovateľa pre obilniny má tiež rozsiahle dôsledky pre štúdium ranného poľnohospodárstva a zjednotenie sa v názore, kedy a kde sa táto dôležitá

_____________

Autorka: Zuzana Zreláková

Zdroj: livescience.com/59961-bronze-age-lunch-box-in-swiss-alps.html

Obrázok: images.mentalfloss.com/sites/default/files/styles/mf_image_16x9/public/503158-archaeological%20service%20of%20the%20canton%20of%20bern.jpg?itok=DbndR0n4&resize=1100×619

Pridajte komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.