Alfie Alen z Hier o tróny rovno do sveta Neviestok

Perex: Tvorcovia seriálu Neviestky vsadili na istotu a do tretej série prizvali úspešného herca Alfieho Allena, ktorého mnohí poznajú najmä pod menom Theon Greyjoy z Hier o tróny. O tom, aký jej samotný Alfie, ale aj jeho nová rola pasáka Isaaca Pinchera v Neviestkach si môžete prečítať v našom rozhovore.

Alfie, myslím si, že je pre každého herca nevyhnutné vžiť sa so svojou postavou. Theona Greyjoya si hral naozaj dlhú dobu, aké to bolo pre teba ho zrazu zahodiť za hlavu a stať sa Isaacom?

Theon bol špecifický, bolo to celé divoké. Chcem povedať, že samozrejme od začiatku bol stanovený natáčací plán. Ale za tie roky som sa naučil spontánne pohybovať dopredu a dozadu. V prípade Isaaca išlo naozaj o iné tempo, iný chod, s inými ľuďmi a v úplne inom prostredí a mne to proste prišlo celé prirodzené, čo bolo úžasné.

Neviestky sú jednoznačne skvelým seriálom s úžasným ženským obsadením, ale stále mi beží hlavou jedná vec a to, že keď je tak veľa žien pokope, veci sa začnú komplikovať. Aké bolo pre teba zapojiť sa do prevažne ženského kolektívu?

Úžasné. Bolo to jednoznačne úžasné. Nepovedal by som, že to bol nejaký rozdiel od iných projektov, ktorých som sa zúčastnil. Ale áno, po celý čas, ako sme natáčali, bol na scéne taký skvelý pocit. Nehovoriac o tom, že môjho brata hral Ash Hunter. Skrátka obaja sme sa cítili viac než – pohodlne.

Samotná téma Neviestok je značne provokatívna. Aká bola tvoja prvá reakcia, keď si dostal scenár?

Bolo zaujímavé sledovať Isaacovú cestu k dosiahnutiu svojich cieľov vo svete, v akom sa pohyboval. A čo sa týka jeho provokatívnej nátury, s tým som problém nemal. Vnímal som to skôr ako výzvu. Páčia sa mi veci, ktoré môžu byť podnetné a potom pozorujem, čo to spraví so mnou samotným. Povedal by som, že pri Isaacovi nikdy neviete, čo spraví ďalšie. A celkovo samotná téma Neviestok je provokatívna. Nevestince boli v 18. storočí a určite sa v tom období diali šialené veci. Takže predpokladám, že to môže byť provokatívne.

Povedal by si nám trochu viac o svojej postave? Čo si na nej mal rád a čo naopak nie?

Isaac so svojim bratom Halom v minulosti bojovali v armáde a čo mi na mojej postave naozaj imponuje je, že dokáže veci dotiahnuť až do konca. Isaac vystupuje ako niekto, kto je rázny vo svojich rozhodnutiach a činoch. Hal je zasa skôr metodický a skôr plánuje veci, kdežto Isaac robí veci skôr na drzovku. Takže mám na ňom rád jeho spontánnosť. A tiež je romantický aj keď tak navonok nevystupuje, ale hlboko vo vnútri chce mať niekoho pri sebe.

Takže, ak by si ho stretol v ozajstnom svete, boli by ste priatelia?

Nie som si celkom istý, záležalo by to od toho či by mal zlý deň a ja dobrý. Ale ak by sme mali obaja dobrý deň, tak asi áno.

Čo bolo pre teba najväčšou výzvou v Neviestkach?

Jednoznačne ľudská stránka. Postava Isaaca je vo svojom vnútre ľudská. A to som musel nejako zahrať, čo dúfam, že sa mi aj podarilo. Taktiež som musel trochu bojovať s faktom, že podniká v biznise v akom podniká a spravil aj veľa nechutných vecí. Takže to bola asi najväčšia výzva pre mňa, spojiť tie dve veci a nájsť v ňom ľudskosť.

Prečo by si diváci mali pozrieť Neviestky?

V prvom rade je to skvelo napísané. Myslím si, že Moira Buffini je fantastická autorka. Zároveň je to seriál, ktorý nielen, že je napísaný ženou, ale ženou je aj zrežírovaný, všetky hlavné postavy sú ženského pohlavia, čo je niečo naozaj netradičné a myslím si, že aj jedinečné pri tvorbe seriálov. Taktiež je to seriál, ktorý vyzdvihuje samostatnosť a emancipáciu žien v čisto mužskom svete, ktorým riadenie nevestinca jednoznačne je.

A tiež si myslím, že táto téma  je relevantná aj v dnešnej dobe. Pozícia moci by nemala byť jednostranná a rozhodne by mala byť medzi pohlaviami rozdelená rovnomerne. A to si myslím, že je hlavný dôvod si pozrieť tento seriál, naozaj dobrý dôvod. Ale zároveň je tento seriál aj veľmi zábavný. Strašne veľa sa tam deje a je tam veľa rôznorodých postáv. A aj keď ide o drámu sú tam skvelé komediálne momenty, ktoré dotvára napríklad Holli Dempsey. Je úžasná.

A prečo si sa rozhodol stať práve hercom?

Predpokladám, že hercom som sa stal jednoducho, lebo rád hrám. Mám rád ten pocit, keď veci vyjdú a dokonca aj keď nevyjdú. Vyrastal som na pantomíme, takže ak tam niečo nevyšlo ako malo, bol to skvelý pocit, že to musíš do konca nejako napraviť. Povedal by som, že ten aspekt v herectve je taktiež pre mňa veľmi zaujímavý a to je aj jeden z dôvodov. A tiež milujem hrať divadlo, tam sa môže totiž hocikedy niečo stať. Takže, ak sa chcete stať hercom, skúste sa najprv vystrašiť pri akejkoľvek príležitosti a uvidíte, ako sa budete cítiť.  

Pred pár rokmi si povedal, že by si rád robil zasa viac divadelných projektov. Je to stále pravda? Plánuješ robiť na niečom konkrétnom?

Nesmierne rád by som. Je to niečo, čo som už dlhší čas nerobil. Hrať na doskách je naozaj niečo, čo si užívam. Myslím si, že je to najlepší spôsob ako sprostredkovať posolstvo mladému obecenstvu. Takže áno, záujem o hranie v divadle budem mať určite vždy.

Najnovšiu sériu Neviestok, v ktorej Alfie Allen zohrá dominantnú úlohu a ovplyvní životy sestier Wellsových, si môžete pozrieť každú stredu na televíznej stanici Epic Drama od 9.10. o 21:00.

Ratings: 4 z 5 (7,7 z 10 na imdb)

 

__________

Text a obrázky:

Jana Zelnikova​
Marketing Co‑ordinator
Viasat World

Pridajte komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.