Ashfordský zámok ako z rozprávky

Írsko je známe svojou krásnou vegetáciou, no i vernosťou k pivu. Je to nádherný ostrov, na ktorý zavíta ročne mnoho turistov. Láka ich tam neporušená príroda a čistý vzduch, ale tiež množstvo majestátnych zámkov. Jedným z nich je i Ashfordský zámok, ktorý sa momentálne pýši aj tým, že sa dostal do prvej päťky najlepších hotelov v Írsku. 

Asford

Tento skvost nájdeme hneď na brehu jazera v dedinke Cong. Rozprestiera sa v centre panenskej prírody, čo mu iba pridáva na čare a vytvára v človeku pocit, že sa naozaj ocitol v stredoveku, z ktorého tento zámok pochádza. Má už skoro 800 rokov, no napriek tomu sa stále drží vo výbornej kondícii. Budova prešla pár rekonštrukciami a boli jej pridané viktoriánske prvky, lovecký zámoček a pribudlo množstvo stromov. Neskôr, v 20. storočí, bol zámok darovaný írskej vláde. Nakoniec sa otvoril ako hotel. Niektorým ľuďom sa tu určite splní jeden veľký sen, pretože sa na pár nocí ocitnú v romantickej rozprávke a vo svojej vlastnej kráľovskej izbe. Zámok sa stal aj hlavným miestom natáčania filmu „Tichý muž“ (The Quiet Man). Okrem natáčania filmu bol poctený tiež návštevou kráľa Georga V., Johna Lennona, Oscara Wilda, Brada Pitta či Georga Harrisona. Zámok napriek svojej čarovnosti prechádzal z rúk do rúk a každý majiteľ na ňom zanechal nejakú stopu (bol zväčšený, boli pristavané golfové ihriská a taktiež sa k hradu pridalo ďalšie krídlo). Nech sa páči, presvedčte sa o jeho šarme sami. 

_________

Autorka: Nela Juričová

Zdroj: ashfordcastle.com, travelchannel.com

Obrázok: quinlanireland.com

Pridajte komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.