Biblické mesto Sodoma – odkryté ruiny

Aby sme dokázali, že našou snahou nie je Sväté písmo iba boriť, ale i uznať jeho hodnotu, tak Vám prinášame článok, ktorý dokazuje vierohodnosť Biblie. Tím archeológov, pod vedením profesora Stevena Collinsa, odkryl v Jordánsku (s najväčšou pravdepodobnosťou) biblické mesto Sodoma. Miesto v južnej časti údolia rieky Jordán, Tall el-Hammam, 14 km severovýchodne od Mŕtveho mora, by malo byť tou mýtickou lokalitou, kde sídlilo mesto zničené Božím hnevom.

Datovanie vzácneho nálezu priviedlo vedcov k presvedčeniu, že príbehy o Sodome a Gomore mohli byť skutočne pravdivé, a teda žiadne mýty. Miesto výskumu sa detailne zhoduje s lokalitou, ktorú poskytla nevídaná katastrofa.

Je pravdepodobné, že mesto, ktoré v súčasnosti tak zamestnáva archeologických nadšencov, bolo zničené nejakým seizmickým alebo vulkanickým nešťastím v približne rovnakej dobe, ako Biblia opisuje udalosti v Sodome Gomore. Našli sa tu rôzne stavby pripomínajúce miesta neresti súvisiace s prostitúciou ( heterosexuálnou i homosexuálnou).

Fakt, že Tall el-Hammam a ďalšie oblasti sa nachádzajú vo východnej polovici Jordánu, v zemepisnej oblasti spomínanej v Biblii v súvislosti so Sodomou, je neodškriepiteľný. Nielen kresťanská verejnosť tak nachádza ďalší článok do stavebnice menom „VIERA“. Zdá sa, že v príbehu o Abrahámovom synovcovi Lotovi a jeho úteku zo Sodomu, ktorý sa spomína aj v Koráne, je kus pravdy.

Colins dodáva, že dôkazy, ktoré tu zozbierali, potvrdzujú slová Svätého písma. Mnohí ľudia pochybujú o pravosti Biblie, najmä ako o zdroji vedeckých poznatkov, ale ako sa ukazuje, má oveľa väčšiu hodnotu, ako si vieme predstaviť. Je intelektuálne nečestné zamietnuť Bibliu ako vedecký prameň. Nedá sa totiž pochybovať o tom, že Biblia je stále jedným z najlepších geografických textov svojej doby, ktoré majú archeológovia i historici k dispozícií. Colins už dodáva iba toľko, že je to úplne prosté, jednoducho hľadali na základe „svätých textov“ a dokázali, že sú správne. Takáto je realita.

Zdroj: orldnewsdailyreport.com

Obrázky: urgente24.com, orldnewsdailyreport.com

Pridajte komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.