Duchovná sila karibských artefaktov

Archeológovia, ktorí pracovali na dvoch menších karibských ostrovoch, našli artefakty, ktoré boli zámerne pochované pod domami približne v 18. storočí. Zdá sa, že to bolo vykonané pre ich duchovnú silu, ktorá mala chrániť obyvateľov. K tomuto názoru sa prikláňa aj John Chenoweth, profesor na Michigan-Dearborn of University.

Na jednom z ostrovov našli zbrane, ktoré mali priemer 2 cm. V tej dobe sa pokladali za nedostatkový tovar, preto boli aj veľmi dôležité. Všetky druhy predmetov (vrátane šrotu) boli nájdené v domácnostiach, stajniach, ale aj v chlievoch. Archeológovia sa domnievajú, že sa používali aj v súvislosti s čarodejníctvom a kúzlami

Na ďalšom ostrove našli kosti a kolíky, ktoré majú pravdepodobne tiež duchovný význam. Okrem toho boli nájdene aj na iných miestach v Anglicku a Amerike. Tieto objekty majú chrániť domy pred nepriaznivou mágiou a duchmi, ktoré by mohli ublížiť niekomu z obyvateľov.

Plantáž (miesto nálezu) bola v prevádzke od roku 1720. Dominovala výrobou bavlny. Oba ostrovy sa nachádzajú len pár kilometrov od Tortola (sídlo Britských Panenských ostrovov). Plantáže sú teraz súčasťou súkromného vlastníctva pôdy. Je to krásne miesto, ktoré navštevuje mnoho turistov pre ich jedinečnú kultúru, históriu ostrovov a nádhernou prírodou.

Tortola je najväčším ostrovom Britských Panenských ostrovov rozkladajúcich sa v Karibskom mori. Na dĺžku meria 18 km a na šírku okolo 5 km. Svoj názov získal ostrov podľa hrdličiek, ktoré svojím počtom stále prevyšujú 14 tisíc tunajších obyvateľov. Tortola je najľudnatejším ostrovom tohto karibského súostrovia a najviac obyvateľov žije v hlavnom meste Road Town.

Pre väčšinu návštevníkov je Tortola iba odrazovým mostíkom pre plavbu k susedným ostrovom. Rozhodne sa tu však oplatí nejaký čas pobudnúť, ponúka totiž krásne pláže, kvalitné ubytovanie, nedotknutú prírodu a romantické zátoky. Aby ste sa však z hlavného mesta Road Town dostali až k plážam na severe Tortola, musíte zdolať centrálne pohorie, ktorému dominuje 521 metrov vysoký vrchol Mount Sage – najvyšší bod všetkých Panenských ostrovov.

Autorka: Simona Sagová

Zdroj a obrázky: livescience.com

Pridajte komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.