Fiľakovské historické hradné hry

V dňoch 21. a 22. júna 2014 organizuje OZ KOHÁRY XV. Fiľakovské historické hradné hry.

V predvečer hradných hier, 20. júna od 15. hodiny, bude v aule Mestského kultúrneho strediska vernisáž výstavy výtvarníka Györgya Orbána z Maďarska. Vstup na výstavu je voľný. 

Prvý deň si na Podhradskej ulici rozložia svoje stany remeselníci a o 10.00 sa na hrade začne detský program: vystúpia klauni, budú hry, súťaže, lukostreľba, jazda na koňoch, kolotoč na ručný pohon, historický tábor a ďalšie atrakcie. V poobedňajšom programe uvidíte skupiny historického šermu zo Slovenska a Maďarska, ktoré sa budú snažiť priblížiť návštevníkom bojové umenie stredoveku. Druhý deň je venovaný Medzinárodnej súťaži v historickej lukostreľbe o titul „Lukostrelec Novohradu“ a o hodnosť „Obranca Fiľakovského hradu“. Vstupenka na hry stojí 3,50 € pre dospelých a 1,50 € pre deti. Predpredaj vstupeniek je v Mestskom kultúrnom stredisku vo Fiľakove. Na súťaž v lukostreľbe platí vstupenka do hradu. 

Všetci ste srdečne vítaní a prajeme príjemnú zábavu!

fiľakov

Pokiaľ nemáte možnosť zúčastniť sa slávnosti osobne, tak si vychutnajte ich atmosféru aspoň prostredníctvom tohto videa. Záznam tiež môže správne naladiť tých, ktorí sa rozhodli Fiľakovo tento víkend navštíviť. 

Akciu odporúča: Simona Sagová

Zdroj: ajdnes.sk, ziveslovensko.sk

Obrázky: kamsdetmi.sk, zeveslovensko.sk

Pridajte komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.