Film Hindenburg a Hitler

Známy režisér Christoph Weinert (Prípad Sikorski – Churchillova zrada Poľska, Bismarck – kancelár a démon) sa v roku 2012 rozhodol predstaviť divákom príbeh dvoch najväčších nemeckých politikov 20. storočia, a to vo filme Hindenburg a Hitler (originálny názov: Hindenburg und Hitler).

Aj keď oboch protagonistov mnohé spája (účasť v 1. svetovej vojne, úspešná politická kariéra a podobne), obaja sa nakoniec ocitli na opačnej strane politickej barikády. Hindenburg  ako prezident ochraňujúci demokratické princípy, Hitler ako politik, ktorý demokraciou pohŕdal. Ako všetci vieme, Hindenburgova snaha nakoniec nepriniesla úspech.

Vo filme sa môžete dozvedieť mnoho zaujímavých podrobností z Hindenburgovho života (vojenská kariéra, nástup do politiky atď.). Chýbalo mi tu však bližšie rozobratie jeho súperenia s Hitlerom. Je tu spomenutá iba Hitlerova kandidatúra na ríšskeho prezidenta, pár podrobností z kampane, stretnutia s Hindenburgom a to je všetko. Podrobnosti o ich jednaniach a vysvetlenia zmeny jeho názorov tu nezaznejú.

Čiže, na jedno pozretie tento film nie je zlý, ale určite sa z námetu dalo dostať viac. 

____________

Film hodnotí: Tomáš Karľa

Obrázok: keinplatzdemhindenburg.files.wordpress.com/

2012/08/hindenburg_tag_von_potsdam.jpg

Pridajte komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.