Film Hitlerove príšery

Aj keď to občas vypadá, že o minulosti nacistického Nemecka už bolo vypovedané všetko, stále sa nájde niečo, čo nás môže prekvapiť. Medzi zaujímavé dokumentárne filmy, ktoré mapujú práve toto obdobie, patrí aj britský televízny dokument s názvom Hitlerovy príšery (Hitler’s Jurassic Monsters) z roku 2014.

hitlerove prisery

Nacistické špičky boli známe pomerne svojským pohľadom na vedu, hlavne na históriu. Jednou z vecí, ktoré ich fascinovali, bola záľuba starých Germánov v love divokých, neskrotných zvierat. Preto sa pustili do bizarného experimentu. Jeho cieľom bolo vyšľachtiť zvieratá ako pratur, zubor, ktoré už dávno vyhynuli, prípadne žili vo voľnej prírode už iba vo veľmi malých počtoch. Tvory mali byť následne vypustené do Bielovežského pralesa v Poľsku. Na tomto experimente sa podieľal známy prírodovedec Lutz Heck.

V tomto dokumente sa dozviete zaujímavé informácie o priebehu daného experimentu, o tom, čo z neho prežilo do súčasnosti, ale napríklad aj o problémoch, ktoré Nemcom spôsobil tento prales.

Tento film síce nie je zaujímavý z hľadiska unikátnych záberov alebo výpovedi pamätníkov, ako je tomu u iných historických dokumentov, no kvôli pomerne unikátnym informáciám si ho určite pozrite.

____________

Film hodnotí: Tomáš Karľa

Obrázok: asset1.net/tv/pictures/show/hitlers-jurassic-monsters/

Hitlers-Jurassic-Monsters-16×9-1.jpg

Pridajte komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.