Film Kleopatra- portrét vrahyne

Vo filmových tipoch sme už dlho nemali žiaden film/dokument so starovekou tematikou. Dnes to napravíme, predstavíme si britský dokument Kleopatra – portrét vrahyne (originálny názov  Cleopatra: portrait of a killer) z roku 2009.

Kleopatra pochádzala z Ptolemaiovskej dynastie a vládla v Egypte v rokoch 69-30 p.n.l. Známa bola ako krásna a zvodná žena. Jej doba bola búrlivá, keďže vtedy sa aj zo starovekého Ríma stala stredomorská veľmoc.

Vďaka tomuto filmu spoznáte príbeh jej najbližších súrodencov. Zoznámite sa s osudom jej brata Ptolemaia XIV. (ktorý vládol s ňou ako spoluvládca) a sestry Arsinoé IV. Tá tu bude mať najviac priestoru. Dozviete sa ako bola objavená jej hrobka v Efeze (dnešné Turecko), ako prebiehal proces jej identifikácie za pomoci moderných metód a aj o jej dramatickom konci. Jej príbeh by pokojne mohol byť spracovaný aj vo forme historickej drámy.

Na csfd má tento dokument pomerne nízke hodnotenie, no nenechajte sa tým odradiť. Jeho obsah je celkom zaujímavý a určite neoľutujete, keď si ho pozriete.

Film je momentálne prístupný aj TU.

______________

Film hodnotí: Tomáš Karľa

Obrázok: coolklub.com/wp-content/uploads/2015/05/kleopatra.jpg

Pridajte komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.