Film „Mníchov: Odveta Mossadu“

mnichov-odveta-mossaduAk máte radi dokumenty s tematikou histórie, určite natrafíte na filmy s rôznou kvalitou. Taktiež sa ale môžete stretnúť s filmami o kontroverzných udalostiach, ktoré zasiahli svet. Jedným z takých je aj britský film „Mnichov: Odveta Mossadu“ alebo  „Mnichov: Skuteční vrahové“ (originál titul Munich: The Real Assassins; 2006).

Film pojednáva o následkoch teroristického činu na olympiáde v Mníchove v roku 1972. Jedna z palestínskych organizácii uniesla izraelských športovcov, ktorí boli krátko nato mŕtvi. Mossad a izraelské politické špičky sa rozhodli pre brutálny krok, a teda prenasledovať ľudí spojených s týmto činom po celom svete s cieľom popraviť ich.

Členovia komanda, ktoré malo túto úlohu, prvýkrát prehovorili v tomto dokumente. Pochopiteľne, ich tváre sú zatajené a rozprávajú za nich herci. Taktiež sa tu dozviete, prečo táto operácia nabrala zlý smer a podrobnosti o jej ,,nie celkom slávnom konci“.

Záver: Keďže tento film je nepochybne veľmi kvalitným dielom, určite zaujme aj vás.

___________

Film odporúča: Tomáš Karľa

Obrázok: 1.bp.blogspot.com/_WZDJS9iXMYo/R4uQogJJAwI/AAAAAAAAAW4/

1qeEisB51ss/s400/Munich.Real.Assassins.jpg

Pridajte komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.