Film Noc dlhých nožov

S našimi čitateľmi by som sa rád podelil o zaujímavý dokument s názvom Noc dlhých nožov (Night of the Long Knives) z produkcie známeho kanálu History TV (rok výroby 2009).

noc dlhych nozovUdalosť, ktorá je tu spracovaná, je názornou ukážkou pravidla ,,Revolúcia požiera vlastné deti“. Hitlerovi a jeho strane pomohli k moci jednotky SA, ktorým velil Ernst Röhm. Postupne však začali byť pre Hitlera čoraz väčšou príťažou, preto sa nakoniec v roku 1934 odhodlal k radikálnemu kroku. Za pomoci SS väčšinu ich členov a vedenie povraždil. Dlho som si myslel, že vysporiadať sa s bývalými parťákmi bol v podstate jediný cieľ tejto udalosti. Ako to bolo v tomto filme zobrazené, nemal som pravdu. O život prišli aj iní odporcovia nacistického režimu.

Medzi ľuďmi, ktorí tu vystupujú, nájdete historikov ako Walter Boyn, Donald Miller, Glen Switing a ďalší…

Noc dlhých nožov hodnotím ako nadpriemerne spracovaný dokument. Aj ľudia, čo majú už niečo napozerané, tu nájdu viacero zaujímavých informácií.

V prípade, že prejavíte záujem o takýto tip dokumentárneho filmu, kliknite SEM

_____________

Film odporúča: Tomáš Karľa

Obrázok: totallyhistory.com/wp-content/uploads/2013/04/Night-of-the-long-knives-orchestraters.jpg

Pridajte komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.