Film o bojovej lodi Admiral Graf Spee

Boje na mori boli počas 2. svetovej vojny rovnako dôležité ako boje vo vzduchu a na zemi. Jednému z prvých námorných súbojov tejto vojny sa venuje nemecký dokument z roku 2011 s názvom Hitlerova ztracená bitevní loď (alternatívny názov: Konec nacistického korzára).

Je to príbeh bojovej lode Admiral Graf Spee. Tá bola postavená ešte pred nástupom nacistov s cieľom, aby bola dostatočne silná, ale zároveň, aby neporušovala obmedzenia, ktoré dostalo Nemecko po 1. svetovej vojne. Tomuto typu lodí sa začalo hovoriť ,,vrecková bojová loď“ (zdroj: www.wikipedia.org). Patrila k najmodernejším lodiam v nemeckej výzbroji. Na začiatku 2. svetovej vojny mala za úlohu útočiť pod vedením admirála Hansa Langsdorffa na britské obchodné lode.

Daný film rozpráva jej príbeh od zrodu až po dramatický koniec. Obsahuje všetko, čo by mal obsahovať film tohto typu – dramatické rekonštrukcie (kombinované s počítačovou animáciou), dobové zábery, výpovede pamätníkov (dcéry admirála Hansa Langsdorffa a torpédového mechanika na lodi) a podobne. Z hľadiska celkového spracovania nie je čo vytknúť.

Myslím, že každý, kto má rád históriu, si ho rád pozrie.

____________

Film hodnotí: Tomáš Karľa

Obrázok: assets.natgeotv.com/Shows/10219.jpg

Pridajte komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.