Film o najzáhadnejšom únose lietadla v histórii

Existuje množstvo zločinov, ktorých páchatelia neboli odhalení. Medzi takéto patria napr. Zodiacove vraždy v 60-tych rokoch, ale aj únos lietadla, ktorý spáchal človek známy ako D. B. Cooper. V roku 2016 bol natočený dokument D.B. Cooper: Case Closed? Ten sa pokúsil vniesť svetlo do spomínaného únosu. Českí a slovenskí diváci ho poznajú pod titulmi D.B.Cooper odhalení pravdy, D. B. Cooper: Uzavřený případ?

V roku 1971 mal letieť Boeing 727 z Portlandu do Sealtlu. Na palubu nasadol aj človek menom Dan Cooper oblečený ako biznisman. Počas letu dal letuške výhražnú obálku s inštrukciami – požadoval výkupne, a to s tým, že ak ho nedostane, vyhodí lietadlo do vzduchu. Po pristáti v Seattli prepustil cestujúcich aj niekoľko členov personálu a obdržal peniaze. Pri opätovnom vzlietnutí vyskočil padákom a od tej doby sa po ňom zľahla zem. Novinári jeho meno skomolili – doteraz je známy ako D. B. Cooper. Je to jediný dodnes nevyriešený únos komerčného lietadla v USA.

Hneď v úvode chválim tvorcov za celkové spracovanie – veľký priestor tu má dramatické stvárnenie únosu. Okrem toho je tu rozobraté aj vyšetrovanie a uvidíte tiež rekonštrukciu samotného zoskoku profesionálnym parašutistom. Dozviete sa tu niekoľko kuriozít a o samotnom prípade, pár slov povie bývalý agent FBI. Záhada síce nebude stopercentne vyriešená, ale na záver odhalíme najpravdepodobnejší osud samotného D. B. Coopera.

Celkovo tvorcom nie je čo vytknúť. Aj keď je to len TV film, ktorý trvá niečo cez 40 minút, určite sa oplatí pozrieť.

__________

Film hodnotí: Tomáš Karľa

Obrázok: sanet.pics/storage-2/0816/bAlsBvpusnjLZg4puLOqejJ2lx3VC61N.jpg

Pridajte komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.