Filmový tip – Apollo 11: Utajený príbeh

apollo 11Magistra História už predstavila niekoľko dokumentárnych filmov s historicko-vesmírnou tematikou. Tentokrát sa pozrieme na unikátny TV film z roku 2006, ktorý režíroval Tom Whitter, s názvom Apollo 11: Utajený príbeh (originálny názov Apollo 11: The Untold Story).

Pristátie N. Armstronga a E. B. Aldrina na mesačnom povrchu v roku 1969 patrí nepochybne k najväčším úspechom 20. storočia. V tomto filme však uvidíte, že to bol tak trochu zázrak. Misiu ohrozovalo veľa faktorov, ktoré vyplývali z úrovne vtedajších technológii (raketa Saturn, kozmická loď Apollo, počítačové vybavenie). Nad štartom, cestou na Mesiac a aj samotným pristátím viselo riziko katastrofy. Prezident R. Nixon mal okrem kladného prejavu pripravený aj smútočný prejav. Taktiež pri návrate musela posádka v lunárnom module použiť  dávku improvizácie.

Vo filme nechýbajú ani výpovede dôležitých ľudí, medzi ktorých patrili napríklad dr. George Mueller (riaditeľ vesmírneho programu v rokoch 1963-69), Gene Kranz (riaditeľ letu Apollo 11), ale aj samotný Edwin ,,Buzz“ Aldrin.

Apollo 11: The Untold Story je zaujímavým príbehom o tom, ako vynaliezavosť, talent a prostý um zvíťazili nad technickými problémami, ktoré posádku mohli stáť život. Sme presvedčení, že tento dokument zaujme aj vás. 

______________

Film odporúča: Tomáš Karľa

Obrázok

ia.media-imdb.com/images/M/MV5BMGYwZjQyZDAtYTNlNS00

YThiLTg5MjYtNzNkZWIwYmEyMjNmXkEyXkFqcGdeQXVyNjU2OTUyODc@._V1_UY268_CR4,0,182,268_AL_.jpg

Pridajte komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.