Filmový tip Hannibal: Nepriateľ Ríma

Dnes by som čitateľom magazínu Magistra História rád predstavil TV film BBC, ktorý má názov Hannibal: Nepřítel Říma (v origináli: Hannibal). Natočený bol v roku 2006.

Hannibal bol kartáginský generál a hádam najvážnejší súper starovekého Ríma. V roku 218 p. n. l. sa mu nečakane podarilo prekročiť s armádou Alpy, pričom Rímu spôsobil niekoľko vážnych porážok. Nakoniec však Rimania jeho vyčerpanú armádu porazili a Kartágo prišlo o veľkú časť území.

Film je v podstate dokudrámou. Najväčšiu časť zaberajú hrané scény, no svoj priestor má aj rozprávač. Je to síce nízkorozpočtové dielo, ale obsahovú kvalitu mu nemožno uprieť. Je tu zachytené všetko podstatné – Hannibalové úspechy (bitka pri Kann, prekročenie Álp), dohadovanie sa rímskych senátorov a aj bojové scény sú zahrané celkom seriózne.

Tento film o Hannibalovi určite stojí za pozretie. Ak mu odpustíte určité nedostatky (resp., ak nemáte problém pozrieť si film bez veľkých hereckých hviezd) a zameriate sa hlavne na obsahovú stránku, určite neoľutujete čas strávený jeho pozretím.

______________

Film hodnotí: Tomáš Karľa

Obrázok: upload.wikimedia.org/wikipedia/commons/0/04/Dc-hannibal-coin.png

Pridajte komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.