Filmový tip- Hitler: Vzostup zla

vzostup zlaV ponuke je nespočetné množstvo filmov zobrazujúcich 2. svetovú vojnu z pohľadu Nemecka, pričom zvýšená pozornosť sa venuje samotnému Adolfovi Hitlerovi. Ak by som však mohla odporučiť, film Hitler: Vzostup zla (2003) patrí medzi tie najlepšie. Réžie sa zhostil Christian Duguay a scénara John Pielmeier. Duguay neskôr natočil aj historický film Anna Kareninová či životopisný príbeh Coco Chanel, no najmä v diele o Hitlerovi preukázal svoj talent vtiahnuť diváka do stredobodu deja. Tento film detailne zobrazuje predvojnové obdobie, pričom nezabúda poodhaliť neradostný osobný život veľkého Führera.
Počas filmu sa ukáže veľa známych historických postáv a preplieta sa medzi sebou viacero dejových línií. Príbeh je zaujímavý, no zároveň desivý, hlavne pri odhaľovaní Hitlerových súkromných záležitostí a činností. Od začiatku to graduje, keďže môžeme vidieť ako slávny, no krutý nemecký vládca začínal z ulice a vyšplhal sa až na čelo Nemecka.
Hlavnú postavu si zahral nie veľmi známy, no zapamätateľný herec Robert Carlyle. S postavou sa stotožnil a perfektne dokázal ukázať Hitlerovu osobnosť, napríklad jeho psychické výkyvy.

Okrem emočného zážitku z filmu získa divák aj prehľad o mnohých dôležitých a zaujímavých faktoch z danej doby, keďže nás film informuje o presných dátumoch a miestach dôležitých udalostí.
Určite ho odporúčam každému s vášňou k histórii, pretože vďaka nemu sa môžete na dve hodiny ocitnúť v nacistickom Nemecku a pochopiť súvislosti, ktoré vás inde nenaučia.

___________

Film odporúča: Nela Juričová

Obrázok: johnpielmeier.com/wp-content/uploads/2014/01/hitler5.jpg

Pridajte komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.