História Bavorskej metropoly

Bolo by doslova hriechom, keby sme medzi  najkrajšie európske mestá nezaradili aj hlavné mesto Bavorska, a teda Mníchov. Silný závan histórie musel cítiť každý, kto prechádzal mníchovskými uličkami. V roku 1158 založil mesto vojvoda Henrich Lev. V prvej polovici 19. storočia bol dokonca Mníchov vyhlásený za mesto umenia, k čomu prispela vláda Ľudovíta I.

radnica

Radnica

Mníchov sa môže pochváliť nespočetnými a skvostnými historickými pamiatkami, ktoré sa nachádzajú hlavne v centre, na hlavnom námestí Marienplatz. Okrem iného sa tam nachádza aj Stará a Nová radnica, ktorá bola postavená v druhej polovici 19. storočia.

muzeum

Nemecké múzeum

V celom Mníchove sa nachádza niekoľko kostolov, katedrál a iných historických kúskov, medzi ktorými vynikajú katedrála Frauenkirche (na Frauenplatz) alebo Národné divadlo a Nemecké múzeum, ktoré je jedno z najstarších a najväčších technických múzeí na tomto svete. No aj tie menej známe pamiatky určite stoja za nejeden pohľad.

maketalietadielka

V Nemeckom múzeu  nájdete všetko z oblasti techniky. Lietadlá, lode, rôzne staré stroje, ba dokonca aj uhoľnú baňu v životnej veľkosti.
Turisti mesto s obľubou navštevujú aj kvôli známemu pivnému festivalu – Oktoberfest. Viaže sa k nemu mnoho tradícií, preto je pre „Bavorákov“ bežné (ba priam nevyhnutné) prísť na festival v svojich bavorských krojoch. Oktoberfest ponúka okrem zábavy aj ochutnávku rôznych druhov pív a tradičných bavorských jedál, no ak si chcete nájsť stôl, je potrebné doraziť už doobeda.

oktoberfest

zabava

Autorka: Nela Juričová

Zdroj: nemecko.tripzone.cz, cestovanie.aktuality.sk

Obrázky: archív autorky

Pridajte komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.