Historická dráma 2019: Bitka o Midway

Filmová klasika z roku 1976, ktorej nosnou témou je skutočná udalosť, bitka o Midway (3. jún až 7. jún 1942), sa dočkala nového spracovania. Japonským cieľom „Operácie MI“ bolo obsadiť atol Midway a prinútiť tak americké námorníctvo k „rozhodujúcej bitke“.

Ako inak, v produkcii spojili sily USA a Čína. Na konte Rolanda Emmericha sú vydarené veľkofilmy, no tentokrát sa zatúžil vrátiť ku klasickému vojnovému predstaveniu. Ak máte aspoň malé informácie o spomínanej bitke, určite viete, že dej sa bude točiť prevažne okolo veľkého námorného stretu, ktorý behom druhej svetovej vojny znamenal zlom v pacifických bojoch, pričom japonské námorníctvo „dostalo na frak“. Herecké obsadenie určite zaujme a priestor dostanú aj radoví piloti, námorníci, no tiež admiráli na veliteľskom mostíku.

Na premiéru tohto filmu sa môžete tešiť 14. novembra. Pozriete si tak v priamom prenose, ako krátko po japonskom útoku na Pearl Harbor počas druhej svetovej vojny nastáva ďalší zlom v Tichomorí. Japonci sú v prevahe a námorníctvo USA tak čelí silnejšiemu protivníkovi. Začína bitka o Midway, ktorá ovplyvní priebeh vojny. Z filmu je šípiť patriotizmus Spojených štátov amerických, no divák musí sám posúdiť, či to je pre neho ešte únosné, alebo sa to filmárom opäť troška vymklo z rúk a nechali sa uniesť prehnanými ódami.

Uvidíme, aký bude výsledok ambiciózneho remaku filmu Bitka o Midway. K téme toho dosiaľ veľa zverejneného nebolo, no herecké obsadenie našepkáva, že by mohlo ísť o kvalitné spracovanie.

___________

Film hodnotí: Magistra História

Obrázok: whatthefilm.ch/wp-content/uploads/2019/06/Midway-Film-Trailer-2019.jpg

Comments
  1. Lajko

Pridajte komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.