Hrôzostrašné archeologické objavy

Kanibalizmus

Archeológom v Španielsku sa podarilo vykopať zvyšky rodiny dvanástich neandertálcov, ktorých zabili približne pred 49-tisíc rokmi. Na mnohých kostiach vrátane lebky a čeľuste mali stopy po rezných ranách. Táto rodina nie je však jediný dôkaz toho, že aj pred niekoľkými miliónmi rokov existoval kanibalizmus. 

Prvý malomocný

Malomocenstvo alebo lepra je infekčná choroba, ktorú vyvoláva Mycobacterium leprae – baktéria príbuzná pôvodcovi tuberkulózy. Baktérie spôsobujú chronickú infekciu. Napadajú periférne nervy, dýchacie cesty a chladnejšie oblasti tela, hlavne kožu a sliznicu.

Jeden archeologický nález naznačuje, že kostra objavená v Indii je najstarší známy archeologický dôkaz malomocenstva. Telo bolo pochované v kamennom priestore plnom prachu a spáleného kravského hnoja.

Akrobatická obeť

V starej budove v Sýrií archeológovia odkryli zvláštne usporiadanie ľudských a zvieracích kostí. Tri ľudské kostry ležali vedľa seba bezhlavo. Súdiac podľa neobvyklých kostrových poranení a upevňovacích plôch pre väzy a kosti vedci identifikovali, že môže ísť o akrobatov.

Budova bola opustená a plná špiny, čo vedie výskumníkov k podozreniu, že zvieratá a zabávači boli obeťami tejto akrobatickej katasrofy.

Spálené aljašské dieťa

Asi pred 11 500 rokmi bolo spálené a pochované v krbe v centrálnej Aljaške trojročné dieťa.

Osamelé telo nájdených obhorených úlomkov kostí bolo usporiadané tak, ako pri požiari zomrelo. Tento nález je pre výskumníkov naozaj pozoruhodný, pretože išlo o skutočne brutálny čin usmrtenia. 

Autorka: Simona Sagová

Zdroj a obrázky: livescience.com

Pridajte komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.