Impérium: Mafia v Atlantic City (TV seriál)

Réžia: Timothy Van Patten, Allen Coulter, Martin Scorsese, Jeremy Podeswa a Alan Taylor | Scenár: Terence Winter | Hrajú: Steve Buscemi, Kelly Macdonald, Michael Pitt, Michael Shannon, Shea Whigham a Michael Kenneth Williams | Rok výroby: 2010 | Dĺžka: 48×60 min.

mafia

„Je to okresný pokladník, ale žije si ako faraón… Je skorumpovaný! Neexistuje obchodná transakcia, z ktorej by nemal osoh… Platí mu celé mesto a ľudia ho milujú.“ Týmito slovami charakterizoval najmocnejšieho muža Atlantic City, Enocha „Nuckyho“ Thompsona (Steve Buscemi), prohibičný agent Nelson Van Alden (Michael Shannon). Televízna stanica HBO vysiela od roku 2010 seriál venovaný predovšetkým osudu tohto kriminálnika a gangstra.

Seriál začína vyhlásením prohibície v USA, čo gangstri a predajcovia alkoholu oslavovali s väčšou intenzitou ako Vianoce alebo Nový rok. Dobre si to totižto zrátali a zistili, že ak túto situáciu využijú vo svoj prospech, ohromne zbohatnú. Predajom nelegálneho alkoholu si napĺňal svoju kasu aj okresný pokladník mesta Atlantic City, „Nucky“ Thompson. Spolupracoval s ďalšími americkými mestami a spolu s ostatnými gangstrami vytvorili nelegálnu sieť plnú alkoholu, drog, korupcie, prostitútok a desivých vrážd. V seriáli sa tak objavia aj ďalší „slávni“ kriminálnici americkej histórie, ako napríklad Al Capone, Lucky Luciano, Arnold Rothstein alebo Johnny Torrio.

Seriál Impérium: Mafia v Atlantic City si najviac vychutnajú obdivovatelia dvadsiatych a tridsiatych rokov 20. storočia. V zadymených baroch tancujú pôvabné tanečnice a hrá tam úžasná dobová muzika. Ženy nosia krásne farebné šaty a muži sú stelesnením dokonalej elegancie. Výprava, kulisy a kostýmy sú na vynikajúcej úrovni. Atmosféra seriálu je očarujúca. Tento rok odvysiela HBO poslednú (piatu) sériu dobovej delikatesy z prostredia Atlantic City. Ak Vás seriál oslovil, určite si tento moment nenechajte ujsť!

Seriál hodnotí: Radovan Števula

Obrázok: showbizcafe.com

Pridajte komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.