Inšpirácie z histórie – ako si užiť peniaze

Ľudia často hovoria, že peniaze nie sú všetko. Nemali by sme sa za nimi iba naháňať, rovnako dôležité je tiež, aby sme si ich vedeli užiť. V histórií je viacero extrémnych prípadov, kedy si ľudia svoje „bubáčiky“ vychutnali naozaj na úrovni. Magistra História Vám ponúka taký malý prehľad TOP osobností, ktoré sa takpovediac topili v bohatstve. Nechajte sa inšpirovať a pobavte sa. 

Evander Berry

Módna ikona, ktorá prechádzala ulicami New Yorku v druhej štvrtine 19. storočia. Berry sa narodil v roku 1860 a multimilionárom sa stal, keď mal iba 22 rokov a zdedil milión dolárov od svojho otca a dedka.  Všetky peniaze minul na oblečenie, nakúpil si 5000 kravát a 300 párov rukavíc. Bol prvým mužom, ktorý nosil v Amerike smoking.

Cisár Caligula

V histórií známy ako šialenec, vrah a psychopat, ktorý spával s vlastnými sestrami. Caligula sa však preslávil aj tým, že mal slabosť na zlato. Miloval pocit, keď sa v ňom mohol váľať a užiť si ho doslova na vlastnej koži. Nosil  tiež ženské šaty pokryté drahokamami.

Mária Antoinette

Dcéra Márie Terézie a Františka I. Lotrinského sa ako pätnásťročná stala manželkou francúzskeho následníka trónu, dauphina. Od roku 1774 vystupovala ako francúzska kráľovná. Marie Antoinette bola v priebehu druhej polovice svojho života opakovane kritizovaná širokou verejnosťou. Nechala si totiž pravidelne šiť šaty na mieru, ktoré si nemohol len tak hocikto dovoliť. Ročne si objednala priblížne 300 kusov šiat.

Kleopatra

Táto „egyptská hviezda“ sa narodila v r. 69 p.n.l. ako dcéra faraóna Ptolemaia XII. v Alexandrii. Patrila medzi najmúcnejšie ženy sveta a vlastnila obrovské bohatstvo. Pokladá sa za 22. najbohatšieho človeka v celej histórií. Jej osobný majetok sa v súčasnom prepočte odhaduje na 95 miliárd dolárov. Aj keď presný počet nebude pravdepodobne nikdy známy, stačí povedať, že Kleopatra mala dosť peňazí, aby mohla viesť nadštandardný spôsob života. Jeden z najvzácenjších pokladov, ktoré Kleopatra údajne vlastnila, bola najväčšia sada perál na Zemi.

Pablo Escobar 

Najväčší kolumbijský drogový barón nahromadil také bohatstvo, že ho časopis Forbes zaradil v roku 1989 na 7. miesto v rebríčku najbohatších ľudí planéty. Bol jedným z najbrutálnejších, najbezohľadnejší a najmocnejších drogových dílerov v dejinách. Aj keď bol neustále na úteku, verejnosť ohromilo jeho osobné vlatníctvo. Podľa jeho syna spálil niekoľko miliónov amerických dolárov len tak … Či je to naozaj pravda, to sa už asi nedozvieme.

Autorka: Simona Sagová

Zdroj a obrázky: listverse.com

Pridajte komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.