Kull dobyvateľ

Kull

Jeden piatkový večer som sa rozhodol spríjemniť si filmom režiséra Johna Nicolella, ktorý som videl už dávnejšie. Je ním Kull dobyvateľ (1997). Kullova postava pochádza z diel Roberta E. Howarda (autor Barbara Conana). Priznám sa, že jedným z dôvodom, prečo som po ňom znova siahol, bolo aj pomerne nízke hodnotenie na webe www.csfd.cz. Chcel som si pripomenúť, či je to skutočne až také biedne. 

V hlavnej úlohe Kulla sa tu predstavil Kevin Sorbo, ktorého mnohí iste poznajú zo známeho seriálu Herkules. Dej sa odohráva v mýtickej Valusii. Kráľa zachváti šialenstvo, pri ktorom vyvraždí svojich synov. Kull ho v súboji zabije, no kráľ si ho, paradoxne, pred smrťou vyberie za svojho nástupcu. Človek z najbližšieho kráľovho okolia, generál Taligaro, pripraví so svojimi ľuďmi na Kulla pascu. Vzkriesia dávnu čarodejnicu Akivashi, ktorá chce vo Valusii obnoviť svoju démonickú ríšu. Kull je zajatý, no neskôr utečie a vydá sa na výpravu za dychom boha Valchy. Sprevádza ho Zareta (otrokyňa v paláci, ktorá sa doňho zaľúbila) a jej brat. Po strastiplnej ceste čarodejnicu porazia a Valusia je zachránená. Kull na konci zruší v krajine otroctvo a prepusti všetky členky háremu.

Nápad na film bol celkom dobrý, no sklamali ma v ňom akože vtipné scény (Kullovo cestovanie na ťave), trochu nelogický záverečný súboj a pomerne komická postava strážcu háremu. Napriek tomu, že z Kulla bol nakoniec prepadák (z toho dôvodu sa netočili jeho plánované pokračovania) si myslím, že minimálne za jedno pozretie určite stojí. 

Film hodnotí: Tomáš Karľa

Obrázok: uk.picclick.com

Pridajte komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.