Lilipután Ata

V roku 2003 boli v odľahlej oblasti Atacama v Čile nájdené malé mumifikované pozostatky niekoho/niečoho, čo silne pripomína človeka (možno malé zviera). Snáď každého však pri pohľade na tú malú kostru napadne príbeh Gulliverových dobrodružstiev, kde sa tento cestovateľ stretáva s miniatúrnymi ľuďmi. Je možné, aby nešlo iba o fikciu? 

Okolo objavu bytosti Ata (pomenovanej podľa miesta nálezu) sa spustila prudká vlna diskusií. Verejnosť sa znova rozdelila na niekoľko táborov a naplno sa rozbehli špekulácie. Dokonca bol inšpiráciou pre film s názvom „Sirius“ (2013) – podporil ho popredný doktor Steven M. Greer, ktorý je vyhláseným odborníkom na UFO a mimozemské inteligencie. Aj keď rozsah filmu zahŕňa viac než len pozostatky bytosti „ATA“, aj tak si tu tento  maličký človiečik získal najväčšiu pozornosť. Film predstavuje DNA výsledky týchto pozostatkov. Pre niektorých ľudí ale tieto výsledky poskytujú viac otázok než odpovedí. A najväčšia otázka zo všetkých je, či sú tieto pozostatky naozaj pravé.

Kritici obviňovali S. Greera, že ponúka teórie bez dôkazov. V segmentoch týkajúcich sa ATA však Greer prináša tvrdenia renomovaných vedcov, ktorí prepožičiavajú svoju autoritu tvrdeniam týkajúcim sa pozostatkov. Môžeme povedať, že za celým dokumentom Sirius stojí ufológ S. Green, ktorý skúmal telo malého humanoida. V skutočnosti išlo o drobné telíčko – malú bytosť, ktorá merala 6 palcov, čo predstavuje 12 až 15 cm. Zhotovené boli röntgenové aj tomografické snímky celého jeho tela. Odobrali sa vzorky DNA, ktoré skúmali poprední svetoví genetici. O tom, že ide o humanoida vraj nieto pochýb. V Siriuse nás chce autor oboznámiť s dôkazmi o pobyte mimozemšťanov na Zemi. Toto je asi pre niektorých silné tvrdenie, no o autentickosti nálezu niet pochýb. Kostra nepatrila opici, ani ľudskému plodu. Odborníci zo Stanfordu vyvrátili aj teórie o mimozemskom návštevníkovi. Bol to človek mužského pohlavia. V podstate išlo skôr o chlapca. Počas svojho života si počínal bežne a žil plnohodnotne. Keďže v tomto mladom veku vyzeral skutočne ako rozprávkový Janko Hraško, je šokujúceho si ho predstaviť ihneď po narodení. Vedela matka vôbec o svojom tehotenstve, alebo išlo o nejaký tajný pokus vykonaný na ľuďoch? Mala tohto tvora pohltiť púšť? Tajomstvo by tak zostalo navždy pochované pred zvedavcami

Žijeme síce modernú dobu, no tak malý človiečik by mal problém prežiť i dnes. Ako to zvládol? Nebezpečenstvo na neho číhalo všade. Nepriateľom bol pre neho už celkom malý pes, plod padajúci zo stromu alebo odhodená topánka. 

Aj v samotnom filme „Sirius“ sa dozvedáme, že Garry Nolan zo Stanford University School of Medicine vykonal testy DNA na pozostatkoch. On sám povedal: „Ja môžem povedať s úplnou istotou, že to nie je opica. To je ľudské – bližšie k človeku ako k šimpanzovi. Dožilo sa to šesť až osem rokov. Je zrejmé, že dýchal, jedol a prebiehal u neho metabolizmus. Natíska sa otázka, aký veľký bol, keď sa narodil. “ Nolan tiež povedal, že: „… jeho matka bola s veľkou pravdepodobnosťou pôvodom Indiánka z čilskej oblasti. Ďalšia vec, ktorú som analýzou zistil je, že je to samec a pravdepodobne zomrel v minulom storočí.“ Greer a Nolan ďalej zverejnili o bytosti ATA tieto informácie: „Bytosť má len 10 párov rebier, na rozdiel od normálnej osoby, ktorá ich má 12. Lebka je úplne iná, ako má typický človek. U bytosti neboli hlásené žiadne iné deformácie alebo genetické poruchy. Aj keď 91% DNA zodpovedá ľudskej DNA, 9% DNA nie je ľudská.“ Pozostatky sú opísané ako niekoľko desaťročí až storočí staré.

Ďalšie teórie o tom, kto/čo  by ATA mohol byť:

ET / Human Hybrid  – UFO a ET teoretici poukazujú na vzhľad a 9% neznámej DNA. Ukazuje sa to, ako možný dôkaz ľudského a ET hybridného stvorenia. 

Deformita / Mutácia – Niektorí navrhli, že ATA je pozostatkom človeka postihnutého neznámou deformitou, ktorú moderná medicína nepozná. 

Hoax – Niektorí komentátori po internete žartovali, že to nie je nič viac ako plastová bábika a celý film je podvod navrhnutý pre peniaze.  Je ťažké uveriť, že  by profesor zo Stanfordu obetoval takýmto spôsobom svoju povesť. 

Scvrknuté pozostatky– Ďalšia teória hovorí, že sa jedná o skutočne ľudské ostatky, ale boli scvrknuté nejakým zvláštnym spôsobom. 

Čo to bolo za úbožiatko, zostáva stále záhadou. Vieme však, že sa uskutočňuje mnoho nelegálnych testov, o ktorých sa nehovorí. Mohlo ísť o experiment vychádzajúci z kríženia rás? Je nechutne smutné uvedomiť si, aké rôzne alternatívy môže mať príbeh okolo liliputána s pracovným názvom Ata. 

Autorka: Katarína Vencelová

Zdroj: wafflesatnoon.com, cestaduse.wordpress.com, planet-berita.blogspot.de

Obrázkywafflesatnoon.com, planet-berita.blogspot.de

Pridajte komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.