Medzinárodne uznávaný „Svet v plameňoch“ bude mať čoskoro premiéru na Epic Drama!

Bratislava, 29.10.2019 – Svet v plameňoch, medzinárodne uznávaný dobový dramatický seriál od oceňovaného scenáristu Petera Bowkera, bude vysielaný v rámci strednej a východnej Európy exkluzívne na Epic Drama, a to od 10. novembra. Táto drsne rozvetvená dráma natočená v miestach po celej Európe, vrátane Česka, Poľska, Francúzska, Nemecka a Veľkej Británie, prerozpráva príbeh 2. svetovej vojny z pohľadu života obyčajných ľudí zo všetkých strán tohto globálneho konfliktu. Prvá séria, pozostávajúca zo sedemhodinových epizód, popisuje prvý rok vojny, od samotného začiatku nemeckej invázie v Poľsku v septembri 1939 po boj o Britániu.

„Chcel som zachytiť niečo z globálnej spolupráce. Bolo to možno prvýkrát v modernej histórii, kedy musel svet vzájomne komunikovať a spolupracovať v tak úzkom vzťahu,“ hovorí scenárista a výkonný producent Peter Bowker. A pokračuje: „Zdá sa, že je načase sledovať drámy o svete, kde sa nesúrodé krajiny s rôznymi potrebami zjednocujú, aby s postavili kultu nenávisti. Prerozprávať v ňom príbehy o tom, ako sa ľudia z rôznych prostredí a rôznych častí sveta navzájom stretávali a zisťovali, že si nie sú až tak odlišní.“

Seriál má hviezdne obsadenie vrátane držiteľky Oscara Helen Hunt, laureáta cien Emmy a BAFTA Seana Beana a nominantky na Oscara a víťazky ocenení Olivier Award – Lesley Manville. A tiež britské hviezdy ako Jonah Hauer-Kinga a Julie Brown po boku poľských hercov Zofie Wichlacz, Tomasze Kota, Borysa Szyce, Agaty Kuleszové a Tomasza Zieteka. Prvá séria vtiahne divákov postupne do hrôzy vypuknutia vojny počas jej prvého roku, pretože sleduje prelínajúce sa osudy akoby dôverne známych, živo vykreslených postáv z Británie, Poľska, Francúzska, Nemecka a Spojených štátov, ktorých vplyv vojny mal dopad na ich každodenné životy.

Výkonná producentka Helen Ziegler to komentuje takto: „Sme absolútne nadšení a stále som ohromená tým, kto sa k nám na tejto ceste pridal. Helen Hunt vkladá do postavy Nancy skvelú energiu, silu a zraniteľnosť. Hrá to neskutočne presvedčivo. Mali sme tiež veľké šťastie s poľským obsadením a nádhernou Zofiou, ktorá stelesňuje Kasiu, je fascinujúca a čarovná zároveň. Každý z hercov prináša na obrazovku niečo jedinečné.“

Táto emocionálne príťažlivá a globálne zvučná dráma plná adrenalínu prináša nikdy nevidenú perspektívu prvých vojnových dní, preskúma ľudské príbehy ukryté v jednom z najdôležitejších a najbúrlivejších okamžikov v histórii dvadsiateho storočia. Od Harryho, mladého anglického prekladateľa vo Varšave, zachytávajúc vyjednávanie s nacistami a pokúšajúceho sa prepašovať si svoju milenku Kasiu zo zeme, po Lois, dievča, ktoré naňho čaká doma, ako mladá pracovníčka z Manchestru, ktorá sa chystá využiť všetky príležitosti, ktoré môže vojna poskytnúť, až po rodinu Rosslerových v Berlíne, obávajúcu sa o svojho syna vojaka a ochotnú urobiť všetko, aby ochránili svoju postihnutú dcéru pred pozornosťou vládnuceho nacistického režimu.

Prvá série Sveta v plameňoch sa bude v rámci strednej Európy vysielať exkluzívne na Epic Drama od 10. novembra o 21:00.

___________

Zdroj a obrázok:

Jana Zelníková​
Marketing Co‑ordinator
Viasat World

Pridajte komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.