Národná Pokladnica vydáva kolekciu zberateľských tehličiek s motívmi najvýznamnejších českých a slovenských diel

Národná Pokladnica vydáva unikátnu kolekciu s názvom Majstrovské diela Slovenska a Čiech. Kolekcia sa skladá z 12 tehličiek, na ktorých sú vyobrazené najvýznamnejšie maliarske diela známych slovenských a českých umelcov. Jedná sa o limitovanú edíciu. Pre Slovenskú republiku je k dispozícii dvetisíc zbierok. Túto výnimočnú kolekciu otvára kolorovaná tehlička s motívom Ľudovíta Štúra.

Majstrovské_diela_Slovenska_a_ČiechTrvalo nám niekoľko mesiacov, aby sme dali dohromady výber, ktorým dnes predstavujeme významné míľniky v česko-slovenskej histórii,“ dodáva ku kolekcii Matej Hušták, riaditeľ Národnej Pokladnice.

Tehličky sú vyrobené z medi a sú zušľachtené rýdzim zlatom a striebrom. Rozmer tehličiek je 60 x 35 mm. Každá emisia zobrazuje jedno dielo známeho slovenského alebo českého autora.

Kolekciu slovenských a českých majstrovských diel otvára známa maľba „Portrét Ľ. Štúra“ od autora oltárnych obrazov a realistických portrétov Jozefa B. Klemensa. Môžete sa tešiť tiež na lyrické pojatie ženskej nežnosti a krásy v podobe diela „,Materstvo“.

Z českých autorov treba vyzdvihnúť dielo Alfonsa Muchy podobizeň Josephine Crane-Bradley ako Slávie. Medzi ďalšími 12-timi umeleckými dielami nájdeme napr. Ladovo poetické stvárnenie jedného zo štyroch období „Jar“ alebo jedno z prvých kubistických diel českého grafika a maliara Bohumila Kubišty „Kavárna“, ktoré vzniklo roku 1910 v Paríži.

Národná Pokladnica vydala tiež niekoľko pamätných medailí pripomínajúcich dôležité udalosti slovenských dejín. V januári 2015 vydala pamätnú medailu k príležitosti 200. výročia od narodenia  otca spisovnej slovenčiny – Ľudovíta Štúra. Medaila bola razená v najvyššej kvalite lešteným razidlom a má veľmi reprezentatívny vzhľad.

________________________________________________________
Kontakt  – Junior Product Manager spoločnosti Národná Pokladnica
Petra Kolláriková

petra.kollarikova@samlerhuset.cz
+420 702 200 137
www.narodnapokladnica.sk

Kontakt – Rh+ marketing
Radka Hošková
hoskova@rhplusmarketing.cz
+420 721 572 010

www.rhplusmarketing.cz

Národná Pokladnica

Národná Pokladnica je významný slovenský distribútor pamätných zberateľských mincí a medailí. Je dcérskou spoločnosťou nórskej skupiny Samlerhuset Group BV. Skupina má obchodné zastúpenie v 15 krajinách strednej, západnej a severnej Európy.
www.narodnapokladnica.sk

Zdroj a obrázok: narodnapokladnica.sk

Pridajte komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.