O filme Hitlerov supervlak

Minulý rok natočila dvojica Francúzov (Caroline Amiard a Daniel Albin) dokumentárny film (Le train d’Hitler – La bête d’acier) Hitlerov supervlak, ktorý prináša divákom opäť náhľad na nie až tak známu tému. 

Pre potreby nacistického diktátora vznikol v roku 1939 špeciálny vlak, ktorý dostal názov Amerika. Bola to akási pevnosť na kolesách. Ťahali ho dve lokomotívy, mal 10 až 16 vagónov, dlhý bol 300-430 metrov. Nechýbalo luxusné vybavenie (napr. vstavaná mramorová kúpelňa), protiletecké delá, komunikačná technika a podobne… Každá jeho cesta si vyžadovala špeciálne bezpečnostné opatrenia.

Vďaka tomuto filmu bude môcť divák vidieť, ako vypadal vo vnútri a aj to, ako vyzerali jeho jednotlivé cesty. Okrem technických a logistických detailov nebudú chýbať  ani informácie o plánoch zabiť Hitlera v tomto vlaku, ako aj fakty o jeho kurióznom konci (niektoré jeho časti sa používali ešte začiatkom 80-tych rokov).

Film je spracovaný kvalitne, odporúčam pozrieť. 

_____________

Film hodnotí: Tomáš Karľa

Obrázok: lagardere-studiosdistribution.com/_caches/jimages/

f3f8cdc8862e70df4e43ccc5f580f7f15e991854.jpg

Pridajte komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.