Šarišské hradné hry

Šarišský hrad pozýva 6. septembra všetkých milovníkov histórie a dobrej zábavy na ďalšiu skvelú akciu (31. júla si tu mohli návštevníci vychutnať Filmovú noc na hrade). Tentoraz však organizátori pripravili historicko-divadelnú show s názvom Šarišské hradné hry, ktorá sa tu koná každý rok. Magistra História prezradí o tejto akcii niečo viac. 

Celá tá paráda začne v uvedený deň o 10:00 svätou omšou v kostole sv. Jakuba, ktorý stojí vo Veľkom Šariši. Pokračovať sa bude o 13:3O na Lúke pod hradom, kde si budete môcť vychutnať tanečné divadlo, napínavé vystúpenie šermiarov, rómske tance, rôzne rozprávkové súťaže a vystúpenia, ale tiež nafukovací hrad pre deti a jazdu na koňoch. Pre deti, ktoré prídu v rozprávkových kostýmoch, čaká aj Rozprávkový bál, na ktorý sú srdečne pozvané. O 13:30 začína však aj program na Lesnej ceste. I tu sú pripravené zaujímavé interaktívne scénky v dobových kostýmoch. Stretnuť tu môžete vodníka, Šípkovú Ruženku, víly, Snehulienku a mnoho ďalších.

O polhodinu neskôr, teda o 14:00, začína najhlavnejší program, a to na Hradnom nádvorí. Tam sa bude konať vystúpenie mocných šermiarov a budete si môcť naživo pozrieť tiež rozprávku „Neboj sa…“ alebo muzikál „Príbeh z Tammiru“. Na hrade nemôžu chýbať ani sokoliari, dobová hudba a najmenších jednoznačne zaujmú tiež Osmijankove rozprávky. Môžete sa zoznámiť s prácou ľudových remeselníkov a zistiť, ako sa režú mince, pečie chlieb v kamennej peci a vyskúšať si lukostreľbu! Program je plný zaujímavých atrakcií pre každého člena rodiny a Šarišský hrad privíta kohokoľvek, koho zaujíma, ako žili naši predkovia.

plagat

_____________

Akciu odporúča: Nela Juričová

Zdroj: velkysaris.sk, socialnypresov.sk

Obrázok: viamania.sk/posters/2015/9/5629.jpg

Pridajte komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.