Seriál „Tajná vojna“

sir_winston_churchillDnes som sa rozhodol do svojich filmových tipov zaradiť britský seriál Tajná válka (originál názov: The Secret War; rok výroby 2011).

Tesne po dobytí Francúzska bola jedinou krajinou odolávajúcou nacistickému Nemecku Veľká Británia. W. Churchill prišiel s myšlienkou boja tzv. neštandardnými metódami ako sú sabotáže, špionáž a podobne. K tomuto účelu slúžila aj novovytvorená jednotka S.O.E. Ňou sa vo väčšine častí zaoberá práve tento seriál. Až na pár výnimiek zobrazuje príbeh katastrofálnych zlyhaní (časti ako Holandská katastrofa, Trojí Hra). Je tu samozrejme aj pár dielov zobrazujúcich britské úspechy – Nórove a atómová bomba, Agent Garbo – o agentovi, ktorý presvedčil Nemcov o existencii rozsiahlej špionážnej siete v Británii, ktorá v skutočnosti neexistovala. Z obsahového hľadiska najviac zaujali Anglický učenec a Boj za Řecko, no tiež posledný diel Aristokrat a Balkánsky komunista.

Osobne by som na seriáli ocenil hlavne jeho spracovanie. Tvorcovia dokázali danú tematiku spracovať zaujímavým a pútavým spôsobom. Ak sa vžijete do jednotlivých príbehov, tak garantujem, že budete prežívať vzrušenie ako pri dobrých akčných filmoch.

Z uvedených dôvodov považujem daný seriál za to najlepšie, čo v tejto oblasti za posledné roky vzniklo. Určite, ak bude mať možnosť, si ho pozrite.

Časť Nórsky odboj a atómová bomba je prístupná na YouTube

______________

Seriál odporúča: Tomáš Karľa

Obrázok: conservapedia.com/images/3/38/Sir_Winston_Churchill.jpg

Pridajte komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.