Slávna Viedenská krv nie je len opereta, ale aj skvelý seriál!

Johann Strauss mladší kedysi skomponoval operetu s názvom Viedenská krv, ktorej názov prevzal nový kvalitný britsko-rakúsky detektívny seriál, napísaný scenáristom Stevom Thomsonom na motívy bestselleru Franka Tallisa.

Na počiatku 20. storočia bola Viedeň jedným z najvýznamnejších centier civilizácie, v ktorej sa v príjemných kulisách kaviarní a operetných budov stretávali rôzne kultúry a myšlienky. A práve do takéhoto časopriestoru Thompson zasadil svoju adaptáciu.

Toto prostredie však prirodzene nebolo také idylické, pretože aj tu sa odohral zločin ako vystrihnutý z románu o Sherlockovi Holmesovi. Ten v rakúskej metropole samozrejme nikdy nebýval, ale o niečo menej slávny tamojší inšpektor Oskar Rheinhardt v seriáli jeho schopnostiam vynikajúco sekunduje. Pomáha mu v tom Max Liebermann, študent psychoanalytiky Sigmunda Freuda, pochádzajúceho z Anglicka. S Holmesom majú hlavné postavy spoločné ešte niečo. Ide práve o Stevea Thompsona, ktorý už v minulosti zahviezdil (okrem iného) svojim scenárom pre detektívny seriál Sherlock s Benedictom Cumberbatchom a Martinom Freemanom v hlavnej roly.

Vráťme sa však k Viedenskej krvi (v origináli Vienna Blood), ktorá bola nafilmovaná priamo vo Viedni, ale v pôvodnom znení v angličtine. V role Maxa Liebermanna sa predstaví Matthew Beard, ktorý už má z minulosti pár úspešných filmov. S Colinom Firthom si zahral v dráme „And When Did You Last See Your Father?“ a v Kóde Enigmy sa objavil po boku takých hviezd ako je Cumberbatch alebo Keira Knightley.

Vo Viedenskej krvi si Beard zahral s Juergenem Maurerem, ktorý sa viackrát objavil v „nekonečnom“ nemeckom krimiseriáli Miesto činu (v origináli Tatort). Vo Viedenskej krvi hrá slávneho detektíva-inšpektora Oskara Rheinhardta.

Slovenskí diváci sa vďaka Viasatu môžu v najbližšej dobe tešiť na tri epizódy zasadené do prvej dekády minulého storočia. Obaja hrdinovia riešia originálne zápletky na pozadí svojich vlastných démonov, ktorí sú znásobení ešte tým, že Max študuje neurológiu. Vo všetkých troch dieloch sa naplno prejavuje genialita scenáristu Thompsona, ktorý do príbehu dokázal zakomponovať mysterióznu aj psychologickú linku, ale aj milostnú drámu, ktorá neprebieha úplne podľa šablóny známych z väčšiny filmov či seriálov.

Detektívny seriál Viedenská krv, natočený v roku 2019, majú diváci šancu sledovať v premiére od 12. júla vždy v piatok od 21:00 na televíznej stanici Epic Drama.


___________

Text a obrázky:

Jana Zelnikova​
Marketing Co‑ordinator
Viasat World

Pridajte komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.