Spoznajte príbeh Evy Braunovej

Ohľadom histórie Tretej ríše je stále čo skúmať. Jedna zo zaujímavých kapitol je aj vzťah Adolfa Hitlera a Evy Braunovej. Jedným z odborníkov, ktorí sa rozhodli na jej život pozrieť, je aj francúzsky režisér André Annosse. V roku 2015 natočil dokumentárny film Eva Braun, épouse Hitler (český názov: Eva Braunová: Manželka Adolfa Hitlera).

Eva Braunová sa narodila v Mníchove v roku 1912. Známou sa stala vďaka zvláštnemu vzťahu s Hitlerom. Tesne pred smrťou s ním uzavrela manželstvo a v roku 1945 v bunkri pod ríšskym kancelárstvom spoločne spáchali samovraždu.

V tomto filme sa historici spoločne s francúzskym psychoanalytikom a filozofom Borisom Cyrulnik pokúšajú nájsť odpoveď na niekoľko otázok. Ako mohla Eva s Hitlerom vôbec žiť? Mala vplyv na politiku? Vedela, čo sa deje so Židmi? Postupne si prejdeme jej život od narodenia až po smrť. Spoznáme tiež zopár malo známych detailov (pokusy o samovraždu). Navyše, keďže samotná Eva rada točila videá a robila fotografie, uvidíme množstvo dobových záberov (stretnutia s nacistickými špičkami, dovolenky…).

Mnohé informácie budú len domnienky. Ale treba zdôrazniť, že veľa z nich hraničí s istotou. 

Eva Braunová je svojím spôsobom stále záhadnou osobou. Preto si snaha autorov nazrieť do jej mysle zaslúži uznanie.

___________

Film hodnotí: Tomáš Karľa

Obrázok: i.ytimg.com/vi/kHFZtbeWbMQ/maxresdefault.jpg

Pridajte komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.