Sú živé! Megalitické nálezy sú viac než len kameň

Aby sme stimulovali elektro-magnetický obvod ľudského tela nepotrebujeme takmer nič. Postačí aj malá zmena v miestnom prostredí, ktorá vyvolá následnú zmenu vo vedomí.

Ľudia, ktorí navštívia staroveké chrámy a megalitické lokality, opisujú často podobný pocit. Štandardné vysvetlenie je, že tieto pocity nie sú nič viac než „wow“ faktor. Ten vzniká v dôsledku vizuálnych podnetov, ktoré nastávajú v prítomnosti megalitických stavieb ako kamenné kruhy, staroveké chrámy a pyramídy.

Kumulatívne dôkazy dokazujú, že megality a iné staroveké posvätné miesta sú skutočne priťahujúce, pretože zadržiavajú, ba dokonca vytvárajú svoje vlastné energetické pole a vytvárajú také prostredie, kde je možné vstúpiť do zmeneného stavu vedomia.

energia

Polia kumulujúce energiu

V roku 1983 bol na základe komplexnej štúdie, ktorú uskutočnil inžinier Charles Brooker, lokalizovaný magnetizmus na posvätných miestach. Testovaný subjekt bol Rollright, kamenný kruh v Anglicku. Meraním magnetizmu v danej lokalite sa odhalilo, že magnetická sila je do kamenného kruhu priťahovaná skrz úzku medzeru medzi kameňmi, ktorý slúži ako vstup.

Táto analýza viedla k záveru, že priemerná intenzita geomagnetického poľa v kruhu bola významne nižšia ako intenzita meraná mimo kruhu, v ktorom sa kamene správajú ako štít.

Tieto objavy nám pomáhajú rozlúštiť, prečo ľudia stavali megalitické stavby spôsobom, ako ich stavali. V chráme Edfu v Egypte je stena, ktorá znázorňuje, ako sa správa energia na takýchto miestach, a ako vytvára iné prostredie, do ktorého sa dá vstúpiť a túto zmenu energií pocítiť. V starých dobách sa verilo, že prebodnutím hlavy hada sa uvoľní energia, ktorú je možno využiť práve na takýchto miestach.

Symbol hada bol starými kultúrami považovaný za symbol energie, svetov a nekonečna. Často sa využíva aj pri stvárnení prúdení energií, keďže sa občas ťažko hľadá jeho začiatok a určuje jeho koniec.  

Ovládanie zákonov prírody

Zdá sa, že dávni architekti dokázali pochopiť a „kontrolovať“ prírodné zákony. Nedávna štúdia energetických polí v mieste a v okolí Avebury, najväčšieho svetového kamenného kruhu, ukazuje, že jeho megality sú navrhnuté tak, aby kumulovali do jedného miesta zemný prúd.

Elektródy umiestnené v Avebury odhalili, ako kruhový tvar preruší prenos telurického zemného prúdu a odvedie elektrinu do priekopy. V skutočnosti však sústreďuje energiu a uvoľňuje ju pri vchode do areálu, niekedy dvojnásobnou rýchlosťou oproti okolitej krajine.

Magnetické vyčínanie v Avebury sa v noci prejavuje v ďaleko väčšej miere ako za prirodzených podmienok. Magnetické výkyvy dosahujú svoje maximum pri východe slnka.

Fyzik John Burke tiež zistil, že kamene v Avebury sú zámerne umiestnené a zladené tak, aby sústredili elektromagnetické prúdy do stanoveného úmyselného smeru, pričom využívajú rovnaký princíp ako moderné atómové urýchľovače častíc, v ktorých sú vo vzduchu ióny riadené v jednom smere.

Posvätné miesta sa správajú ako koncentrátory elektromagnetickej energie, pričom ich účinok sa dá zvýšiť voľbou správneho druhu kameňa. Kameň použitý v megalitických pamiatkach obsahuje značné množstvo magnetitu, pričom jeho získanie často znamenalo prekonanie enormných vzdialeností. Táto kombinácia umožňuje chrámom vystupovať a správať sa ako slabé, hoci obrovské magnety.

Spirituálna technológia

Magnetizmus týchto miest má hlboký vplyv na ľudský organizmus, najmä na železo rozpustené a prúdiace v cievach. Nehovoriac o miliónoch častíc magnetitu plávajúcich vnútri lebky a epifýzy, ktoré samé o sebe veľmi citlivo reagujú na feromagnetické polia. Stimulácia týchto procesov v ľudskom tele podmieňuje produkciu chemických látok, ako sú pinolín a serotonín, čo vedie k vytvoreniu halucinogénu DMT. V prostredí, kde klesla geomagnetická intenzita poľa, mohli ľudia zažívať rôzne psychické a šamanské stavy.

Skúmanie vo francúzskom regióne Carnac, kde sa nachádza viac ako 80.000 megalitov, odhaľuje podobnú duchovnú technológiu použitú pri ich stavbe. Prvý vedúci výskumník, elektrotechnik Pierre Mereux, bol skeptický a predpokladal, že megalitické lokality nevykazujú žiadne osobité vlastnosti.

Zloženie kameňov a ich schopnosť viesť energiu využil a odhalil aj Mereux, no tiež mnoho ďalších. Menhiry majú veľmi vysoký obsah kremeňa a špeciálne vybrané horniny sú piezoelektrické, čo znamená, že pri tvorbe elektrickej energie využívajú vibrácie okolia. Megality v Carnacu sú umiestnené na súbehu najaktívnejších zón zemetrasení vo Francúzsku, čiže sú neustále vystavené vibráciám. Kamene sú tak nepretržite elektromagneticky aktívne.

To ukazuje, že menhiry sa na tomto mieste nenachádzajú náhodou. Boli tu privlečené zo vzdialenosti 97 km, pretože ich prítomnosť a orientácia je v priamom vzťahu k pozemskému magnetizmu.

 Posvätné miesta a magnetické portály 

Staroveké mystické tradície po celom svete sa podieľajú na jednom zvláštnom aspekte: udržujú určité miesta na povrchu Zeme s vyššou koncentráciou energie ako ostatné. Zaujímavé je, že každá kultúra tvrdí, že tieto zvláštne miesta sú spojené s nebesiami pomocou dutej trubice alebo trstiny. Touto pupočnou šnúrou sú tak spojené duše, a preto je šaman schopný konať počas rituálu to, čo by inde nedokázal. Avšak, vytvára to aj kanál pre vstup  duchovného sveta do tejto fyzickej domény.

V roku 2008 NASA nevedomky podporila toto pozorovanie a tvrdenie, keď zverejnila podrobnosti o toku a prenose udalostí. Popisuje, že Zem je spojená so Slnkom sieťou magnetických portálov, ktoré sa otvárajú každých osem minút. Takéto objavy napomáhajú špekuláciám i dlho uznávaným názorom, podľa ktorých vždy existovali ľudia ako prútikári, ktorí boli citliví na zmeny energií, pričom tento ich stav podporovali aj megalitické pamiatky a starobylé chrámy. Tie sa vyčleňujú z normálneho sveta, pretože sa tam človek môže spojiť s priestormi ďaleko za touto planetárnou štruktúrou.  Starí egyptskí kňazi považovali chrámy za oveľa viac než len za konglomerát mŕtvych kameňov. Každé svitanie prebudilo ich izby, chrám začal žiť a liečiť sa ako živý organizmus, ktorý spí v noci a prebúdza sa za svitania.

______________

Autorka: Zuzana Zreláková

Zdroj

ancient-origins.net/opinion-guest-authors/they-re-alive-megalithic-sites-are-more-just-stone-005827

Obrázok: ancient-origins.net/sites/default/files/field/image/Megalithic-Sites.jpg

Pridajte komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.