Súťažný príspevok 4 – Čo by bolo, keby…

V prvom rade je chyba pýtať sa, čo by bolo, ak by Adolf Hitler vyhral 2. svetovú vojnu. Vyhral by ju totiž celý nemecký ľud, nemeckí vojaci. Vojna bola založená na tom, ako človek, ktorý mal chorú myseľ, dokázal zmanipulovať masu ľudí.

arijska rasa

Ale dajme tomu, že by ju vyhralo Nemecko. Pokračovalo by sa s genocídou Židov, Rómov, Poliakov, Čechov, Slovákov a proste všetkých, ktorí nie sú árijskej rasy. Hlavne preto som na začiatku spomenula, že by to nebola žiadna výhra Hitlera, pretože nemám pocit, žeby bol dokonalý príklad krásneho blonďavého  nemecky hovoriaceho junáka.  Aj keď po nemecky vedel, stále nebol príkladom svojej predstavy dokonalého ľudu. Takže možno pár rokov po výhre by ho nejaký mocichtivý Árijec zavraždil. Ale aspoň by na čele takého uhladeného modrookého Nemecka nesedel jeden veľký paradox.

Nuž pokračujme ďalej. Takmer všetci sú mŕtvi a Nemecko by tvorilo asi 2 milióny árijcov, plus by tu bolo ešte 500-tisíc ľudí, ktorých ešte nestihli postrieľať a zneškodniť. Na čele Nemecka by bol nejaký, už hore spomínaný, árijec, takže sú dve možnosti: buď by sa poučil z histórie a už by nikdy nič také nedopustil, snažil by sa ustanoviť mier a dať ľuďom slobodu, aby bol svet rôznorodý, alebo by zničil ešte tých 500-tisíc ľudí a zachoval myšlienku už mŕtveho Hitlera.

Kebyže to tak bolo, tak teraz nikto nerieši otázku imigrantov zo Sýrie, pretože by tam už žiadny nežili. Svet by bol fádny a nikto by nechcel cestovať, lebo by nikde nič nebolo. To znamená, že žiadna výhra  nie je dobrá, pretože koniec koncov vyhaslo veľmi veľa ľudských životov nato, aby sme sa tešili že vojnu „vyhralo“ Rusko.

__________

Text neprešiel redakčnou úpravou!

Autorka: Miroslava Senajová

Obrázok: 41.media.tumblr.com/947e06fb017be0d2fc5030ffdb79c938/tumblr_mupuu3dEQK1sd857do1_500.png

Pridajte komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.