Súťažný príspevok 5 – Čo by bolo, keby…

Je takmer isté, že keby 2. svetovú vojnu vyhral Adolf Hitler, nesedel by som tu a nepísal tento príspevok. Ľudia ako ja by totiž nemali v spoločnosti miesto, a teda by vôbec neexistovali. Nevynikám ani fyzickou zdatnosťou, ani inteligenciou. Pokiaľ by som si mohol dovolil byť máličko neštandardný, ale zato objektívny, treba si uvedomiť, že vo vede a technike sa dosiahol za pár rokov trvania vojny nevídaný pokrok. Áno, testovanie na trpiacich ľuďoch bolo strašné, no splnilo svoj účel. Keby nebolo nehumánnych experimentov, nevedelo by sa o ľudskom tele a psychike to, čo vieme dnes.

vojak a jeho milaV tomto bode sa možno dotknem citlivejších ľudí a istej časti populácie, ale musím upozorniť, že ja sám som zdravotne postihnutý. Svoj hendikep akceptujem a naučil som sa s ním plnohodnotne žiť. Keby ale 2. svetovú vojnu vyhrali nacisti, po svete by behali iba dokonalé stvorenia a rodili sa dokonalí ľudia. Zabrániť spájaniu zlých génov a párovať najsilnejších jedincov nie je zase až také hlúpe. Je skutočne nutné, aby sa narodil človek, ktorý je celý život odkázaný na pomoc druhých? Kto z nás by si taký život prial. Áno, viem, sladká nevedomosť.

Pravdepodobné je zbytočné zaoberať sa tým, čo by bolo, keby bolo…, pretože existuje veľa možností. Pokiaľ veríte na teóriu paralelných svetov, a teda, že každá naša rekcia vytvára množstvo ďalších alternatív, ktoré sa odštepujú a vytvárajú novú realitu, tak sa to v niektorej sekvencii možno stalo. Náš svet tam vyzerá celkom inak, možno je lepší, možno horší. Pokiaľ nepoznal Adolf Hitler liek na dlhovekosť, prípadne inú medecínu, ktorou by si predĺžil život, moc by už bola dávno v rukách niekoho iného. Hollywood a americký finančný trh by asi neovládali Židia. Neriešili by sa nekončiaca Studená vojnu a manipulácia jednej i druhej strany s nič netušiacim davom naivných tvárí. Existovala by iba jedna veľká ríša, v ktorej by mali svoje teplé miesto len vyvolení. 

Na záver mi nedá nespomenúť, že by nebolo nikoho, kto by rozdúchaval tlejúce základy islamu a využíval ich na podkúrenie vlastného neporiadku. Žiadny terorizmus, utečenci, no pravdepodobne ani náboženstvo ako také. Ľudia by verili len v seba a svoju dokonalosť.

Verím, že som sa nikoho príliš nedotkol, vyjadril som iba svoj názor. Ak by predsa, tak sa hlboko ospravedlňujem.

_________

Text neprešiel redakčnou úpravou!

Autor: Milan B., 18 rokov, Rožňava

Obrázok: esq.h-cdn.co/assets/15/19/980×490/landscape-1431039093-ve-lead.jpg

Pridajte komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.