Tajné nacistické pokusy – Šialený doktor

MengeleV roku 1939, keď nacistické Nemecko rozpútalo najväčšiu vojnu v ľudskej histórii, vypuklo peklo, ktoré zasiahlo skoro každú krajinu na svete. Mimo bojových frontov sa ale diali veci, ktoré vyšli na povrch až po roku 1945, kedy vojna skončila. Nacistická ideológia o čistej rase umožnila vedcom, ktorých by sme dnes nazvali tyranmi a šialencami, vykonávať zverstvá na ľuďoch pod záštitou vedeckých pokusov. Jeden z najznámejších doktorov, ktorý praktizoval neľudské testy bol Josef Mengele.

Dr. Med. Dr. Phil. Josef Mengele, meno, z ktorého mrazí a ktoré pozná asi väčšina z nás. Jeho prezývka bola „Anjel smrti“, ktorú si vyslúžil vďaka tomu, že sa pacientom stále prihováral pokojným a príjemným hlasom. Svoju kariéru sadistu si dokázal vybudovať iba za 21 mesiacov, keďže do Osvienčimu nastúpil až v roku 1943. Predtým pôsobil ako vojak SS, až kým nebol ranený na ruskom fronte. Dokonca získal Železný kríž prvého a druhého rádu za statočnosť, pretože vytiahol z horiaceho tanku dvoch nemeckých vojakov.

Josef Mengele sa ako antropológ počas svojich výskumov zaujímal najmä o rozdiely medzi rasami. Sám dokonca veril, že Židia a Nemci sú dve najdokonalejšie rasy, a preto môže prežiť iba jedna. S nástupom nacistického režimu mu však prišla do rany príležitosť a neuveriteľné množstvo „pokusných králikov“. Tu sa začala skutočná hrôza. Mengeleho prioritný výskum sa pohyboval okolo dvojčiat. Jeho dvojčatá, ktorých bolo okolo 1.000, mali vlastné ubikácie, dosť potravy, pohodlné postele, sám im dokonca nosil čokoládu. Dostal príkaz zhora, aby prišiel na to, ako a prečo sa rodia dvojčatá. Odborníci to odôvodňujú tým, že keď chcel Hitler ovládnuť svet Nemcami, muselo sa ich rodiť viac. A tak nasledovali pokusy, ktoré boli zo zásady konané bez narkózy. Zošívanie dvojčiat a ich tepien, aby ich krvný obeh pracoval spoločne; vstreknutie týfusu jednému zo siamských zošitých dvojčiat a sledovanie priebehu choroby… Toto všetko bolo na dennom poriadku. Okrem dvojčiat sledoval, v akej horúcej vode môže ešte človek prežiť, alebo ako dlho prežije novorodeniatko bez potravy. Svojimi rukami nikoho nikdy nezabil, pretože sa vyhováral na Hippokratovu prísahu, ale hneď po pokuse posielal ľudí do plynových komôr a predpokladá sa, že množstvo obetí, ktoré tam sám poslal, je asi 400.000.

pokusy

Mengeleho najzvrátenejšie pokusy nastali, keď začal z ľudí vyberať rôzne orgány, meniť ich tvar a prišívať ich naspäť. Bezdôvodné amputácie boli bežnou klasikou. Jeho obete umierali krátko potom v neuveriteľných bolestiach. U žien vyvolával predčasné pôrody, a to bez ohľadu na to, v akom boli mesiaci a sledoval, ako zomrie dieťa a zároveň matka. Všetko toto obhajoval v záujme vedy.

Josefa Mengeleho nikdy nechytili, lebo utiekol do Argentíny. Jeho telo našli až v roku 1984, a to 5 rokov po jeho smrti. Utopil sa pri tom, ako sa kúpal v mori. Existuje jedna zaujímavosť, ktorá sa týka Mengeleho života po vojne. V Brazílskom meste Candido Godoi sa rodí viac dvojčiat ako jednotlivcov a takmer všetci majú modré oči či blond vlasy, čo je na Brazíliu trocha nezvyčajné, keďže tam žijú prevažne tmavšie typy. V 60. rokoch tam pôsobil istý doktor Weiss – jedno z mnohých falošných mien utečenca pred spravodlivosťou.

Autor: Ján Štiffel

Zdroj: osvetim-auschwitz.estranky.cz, mengele.dk

Obrázky: crimethroughtimecollection.files.wordpress.com, whale.to

Pridajte komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.