Vojna svetov dvojdielna miniséria podľa najslávnejšieho scifi románu H.G.Wellsa na Epic Drama

Pamätáte sa na legendárny film Vojna svetov v typicky americkom podaní v hlavnej úlohe s Tomom Cruisom? Invázia mimozemšťanov, ktorí obsadili našu planétu, pustošili zem a zabíjali ľudí? V predvianočnom čase nám televízna stanica Epic Drama prinesie na naše obrazovky nové spracovanie tohto románu avšak po prvýkrát sa režisér verne drží knižnej predlohy.

Miniséria Vojna svetov vznikla podľa legendárneho bestselleru Herberta Georga Wellsa, ktorý bol publikovaný v roku 1898 a slúžil ako predloha mnohých neskorších scifi románov. Do širšieho povedomia sa však dostal najmä po roku 1938, keď bolo počas halloweenu odvysielané rozhlasové spracovanie tohto diela. Mladý herec a režisér Orson Welles dokázal spolu s ďalšími hercami a orchestrom vytvoriť rozhlasovú show, ktorej uverilo okolo 1,7 milióna poslucháčov a spôsobili neuveriteľnú paniku v USA. Ľudia v domnienke, že bola naša planéta naozaj obsadená Marťanmi utekali z domovov, opúšťali svoje mestá a snažili sa skryť. Aj napriek tomu, že v rozhlase niekoľkokrát upozornil moderátor poslucháčov, že počúvajú dramatizáciu románu Vojna svetov, mnohí aj naďalej verili, že ide o skutočné udalosti. V tomto prípade sa len potvrdila sila médií, ako ľahko sa dajú ľudia ovplyvniť a zmanipulovať prostredníctvom informácií cez mediálne kanály.

Dvojdielna  miniséria Vojna svetov, ktorá bude odvysielaná 20. a 21. decembra o 21:00h na televíznej stanici Epic Drama zachováva časové obdobie ako aj prostredie knižnej predlohy. Prenesie nás do 19. storočia do Londýna a celý priebeh invázie nám prerozpráva cez hlavné postavy Georga (Rafe Spall) a jeho partnerku Amy (Eleanor Tomlinson, u nás známu zo seriálu Poldark). Tí sa snažia uniknúť a skryť pred útokmi Marťanov, ktorí ničia všetko živé čo im príde do cesty. Či sa im podarí prežiť a ako dopadne naše ľudstvo uvidíme už tento piatok a sobotu.

__________

Text a obrázky

Jana Zelnikova​
Marketing Co‑ordinator
Viasat World

Pridajte komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.